Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Rewitalizacja miasta przykładem dobrych praktyk. Taką ocenę społecznemu projektowi wystawiły władze województwa

red.
Archiwum Urzędu Miasta Malborka
Urząd Marszałkowski w Gdańsku docenił przedsięwzięcia organizowane w ramach miejskiego projektu rewitalizacyjnego „Malbork na „+”- działania społeczne”, na który pozyskano unijne środki. Władze regionu będą go promowały jako przykład dobrej praktyki wartej naśladowania.

Projekt „Malbork na „+”- działania społeczne” rozpoczął się w 2019 r. Skierowany jest do dzieci, młodzieży i rodzin z obszaru rewitalizacji, które objęto wsparciem specjalistycznym, poradnictwem, pracą podwórkową oraz zajęciami z rozwoju kompetencji kluczowych, wzmacniających więzi rodzinne. Dzięki powiązaniu z projektem inwestycyjnym w pierwszej kolejności przygotowano pomieszczenia i warunki na realizację działań społecznych.

Zajęcia odbywają się w dwóch ponad 100- letnich budynkach. Pierwszy z nich przy ul. Sienkiewicza 43, który jest dawną kaplicą ewangelicką, został przystosowany do realizacji zadań placówki wsparcia dziennego w formule pracy opiekuńczej i specjalistycznej oraz poradni "Rodzina". Jest to przestrzeń dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Drugim budynkiem jest pochodząca z 1905 r. wieża ciśnień, która powstała w ramach założenia wodociągów w mieście, a do dzisiaj przetrwała w niezmienionym kształcie. Czterokondygnacyjny obiekt został zaadaptowany m.in. na realizację zadań placówki wsparcia dziennego w formule pracy podwórkowej z punktem dla streetworkerów i partyworkerów oraz klub dla młodzieży w wieku 13-19 lat. Na najwyższym poziomie znajduje się punkt widokowy z którego można podziwiać Żuławy.

Obydwie placówki przystosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Projekt realizowany jest w imieniu miasta przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska.

Malbork. Wieża ciśnień po remoncie oficjalnie oddana do użyt...

- Miło nam poinformować, że projekt rewitalizacyjny „Malbork na „+”- działania społeczne” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego został wybrany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego do promocji jako przykład dobrych praktyk. Informacja na temat jego realizacji będzie promowana przez instytucję zarządzającą w mediach społecznościowych, na stronach internetowych, jak również w ramach organizowanych konkursów i plebiscytów – informuje malborski magistrat.

W drugiej połowie roku ma także powstać folder, w którym Urząd Marszałkowski chce pokazać skalę zmian, jakie zaszły dzięki wsparciu unijnemu. Zaprezentowane będą najciekawsze przedsięwzięcia z Pomorza wraz z historią ich uczestników, wśród których znajdzie się także malborski projekt. Bohaterowie najciekawszych historii, których opowieść może stać się inspiracją dla innych, zostaną nagrodzeni przez UMWP.

Urząd Miasta Malborka opublikował opinię mamy, która korzysta z jednej z placówek wsparcia razem z córkami.

- Dzieci mogą tu odrobić lekcje, bawić się, zjeść ciepły posiłek, porozmawiać i pobyć ze sobą. W placówce Stacja Malbork „+” korzystamy także ze wsparcia pani pedagog i psycholog. Zawsze można liczyć na ich pomoc i fachową radę. Wychowawcy, pani Irena i pan Jerzy, troszczą się, aby dzieciom nie działa się żadna krzywda, wspierają także w wyjazdach do kina, teatru, na obozy letnie i zimowe. Miejsce takie jak nasza świetlica powinno funkcjonować, bo to zbliża rodziny, a życie ich zmienia się na plus - ocenia pani Karolina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto