Malbork. Rozpoczął się nowy sezon w Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie. Punkt Bombersów na inaugurację

33 bramki padły na rozpoczęcie dziewiątego sezonu Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. Na lodowisku przy ulicy Mickiewicza do marca będzie rywalizowało sześć drużyn.

W pierwszym meczu rozgrywek, których organizatorami są UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork, naprzeciw siebie stanęły zespoły Gryfa Tczew i gospodarzy, Bombers Malbork. Najpierw prowadzili miejscowi, ale goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie 6:4. W końcówce gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować jeden punkt.
Bramki dla Bombersów: Radosław Czerniewski - 4, Marek Kijewski i Bartek Kułak. W barwach Gryfa zagrała trójka wychowanków UKS Bombek: Kacper Szyszkowski, Piotr Sałek (1 bramka) i Szymon Cyganowski (1 bramka).

Bardzo wyrównane było również drugie spotkanie, w którym zmierzyły się Grom Morąg i EKH Wiking Elbląg. Elblążanie aż przez 16 minut grali w osłabieniu, ale na minutę przed końcem stracili bramkę i przegrali 2:3. W trzecim meczu Orły Borowiak Czersk/Chojnice wysoko, 3:13 uległy Grizzlies Gdynia. Tylko w pierwszej tercji były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Niedźwiedziami.

W najbliższą niedzielę (9 grudnia) odbędzie się druga kolejka RLH, w której zagrają: godz. 8 Bombers Malbork – Grizzlies Gdynia, godz. 9.30 Orły Czersk - Grom Morąg, godz. 11 Gryf Tczew - Wiking Elbląg.