Malbork. Sparing Gromu Nowy Staw z Powiślem Dzierzgoń [ZDJĘCIA]. O jedną bramkę lepszy trzecioligowiec

To był ciekawy sparing. Na boisku ze sztuczną trawą w Malborku trzecioligowy Grom Nowy Staw pokonał w sobotę (1 lutego 2020 r.) czwartoligowe Powiśle Dzierzgoń 2:1.

W sobotnim meczu kontrolnym spotkali się w sumie dobrzy znajomi, bo drużyny rywalizowały przez dwa sezony w IV lidze, a niedawno wymieniły się zawodnikami. Na początku sezonu z Gromu do Powiśla trafił Michał Lepczak, a po rundzie jesiennej dodatkowo – Mateusz Daukszys i Tomasz Grabowski. Z kolei w odwrotnym kierunku powędrował Mateusz Pietrzyk.

Sparing był zacięty, a w pierwszej połowie zdarzały się naprawdę ostre momenty, bo nikt nogi nie odstawiał. Sędzia, co mimo wszystko dość niezwykłe jak na spotkanie kontrolne, pokazał nawet dwie żółte kartki. Do przerwy nowostawianie prowadzili 1:0 po akcji Dariusza Staniaszka, który dograł piłkę do Roberta Wesołowskiego i wystarczyło już tylko skierować ją właściwie do pustej bramki. Zawodnicy Powiśla przekonywali arbitra, że wcześniej był spalony.
Kilka minut później wynik mógł podwyższyć Wesołowski. Sędzia uznał, że kapitan Gromu został powalony w polu karnym, do „jedenastki” podszedł sam poszkodowany, ale trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie dzierzgonianie pierwsi strzelili gola. Po dośrodkowaniu Piotra Sobieraja z rzutu wolnego Michał Lepczak głową pokonał Arkadiusza Moczadło. IV-ligowiec spróbował jeszcze kilkakrotnie groźnie zaatakować, a potem więcej z gry mieli trzecioligowcy. Zwycięską bramkę zdobył Mateusz Jagiełło uderzeniem z kilku metrów. Asystę zanotował 19-letni Oskar Frygier ściągnięty do Nowego Stawu z Chojniczanki, który po dośrodkowaniu wygrał pojedynek główkowy.

Piłka nożna. Grom Nowy Staw wygrał z GKS Przodkowo w pierwsz...