Muzeum Zamkowe w Malborku już teraz zaprasza na nową wystawę stałą, która będzie ciekawą wyprawą w przeszłość, a której bohaterami będą dawni mieszkańcy tych ziem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ekspozycja archeologiczna pn. "Prusowie. Życie i kultura mieszkańców średniowiecznej Pomezanii w XII – XV wieku" będzie udostępniona od 16 kwietnia. Zabytki, które na nią się składają, będzie można obejrzeć w Sali Narożnej pod kościołem na Zamku Wysokim. Wystawa "prezentuje zagadnienia związane z osadnictwem, gospodarką i kulturą mieszkańców jednego z plemion pruskich w dobie ekspansji zakonu krzyżackiego na terenie Pomezanii". Zostaną przedstawione "materialne ślady kontaktów Prusów z Krzyżakami pozyskiwane podczas wieloletnich badań archeologicznych. Osią ekspozycji jest bardzo bogaty materiał zabytkowy pozyskany z wykopalisk na osadzie w Białej Górze, którą interpretuje się jako historyczny Zantyr."
Więcej na www.zamek.malbork.pl.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!