Malbork. Sztangista Rzemieślnika z "małym" brązowym medalem mistrzostw Polski

„Mały” brązowy medal przywiózł z ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, mającej rangę mistrzostw Polski do lat 17, sztangista Rzemieślnika Malbork. Mowa o Wojciechu Kuligowskim, który postarał się o to w rwaniu. Niewiele zabrakło mu do brązu w dwuboju.

Gospodarzem MP w podnoszeniu ciężarów był w pierwszej połowie lipca Biłgoraj – miasto w województwie lubelskim. Rzemieślnika Malbork reprezentowali Wojciech Kuligowski oraz Oliwier Kubacki trenowani przez Dawida Meyera.

Bardzo dobry start zaliczył pierwszy z naszych sztangistów w kategorii wagowej do 102 kg. W rwaniu wywalczył brązowy medal. Jak relacjonuje prezes Witold Barcikowski, Wojtek pierwsze podejście na 104 kg spalił, bo się poślizgnął, lecz kolejne: 104 kg i medalowe 106 kg zaliczył lekko. W podrzucie zajął 4 miejsce, zaliczając dwie próby kolejno na 120 i 124 kg. Ostatnią – na 128 kg – spalił. Ostatecznie w dwuboju uplasował się tuż poza podium. Do 3 lokaty zabrakło 1 kg i 1,8 pkt wg tabeli Sinclaira.

W zawodach tej rangi debiutował Oliwier Kubacki. W kategorii wagowej 89 kg zajął 7 miejsce. W pierwszym podejściu wyrwał 75 kg, a kolejne próby (80 i 84 kg) były nieudane. W podrzucie zaliczono mu tylko pierwsze podejście na 100 kg; w kolejnych podniósł ciężary 105 i 107 kg, ale sędziowie nie zaliczyli tych podejść, stwierdzając docisk.

Cieszy nas postawa naszych młodych zawodników na mistrzostwach Polski. Chciałbym podkreślić duże zasługi trenera Dawida Meyera w osiągniętym sukcesie – podsumowuje Witold Barcikowski, prezes Rzemieślnika.

Malbork. Memoriał Stanisława Partyki odbył się już po raz ós...