Malbork. Toruń najlepszy w ogólnopolskim turnieju hokeja na rolkach [ZDJĘCIA]

10 drużyn wzięło udział w ogólnopolskim turnieju hokeja na rolkach, który od 31 maja do 2 czerwca rozgrywany był na rolkowisku w Malborku. Zwyciężyła drużyna z Torunia, która w finale pokonała reprezentację Polski U-18 z malborczykami w składzie.

Zespoły uczestniczące w malborskiej imprezie rozegrały w sumie 30 spotkań, od piątkowego wieczora do niedzielnego popołudnia. W finale młodzież z kadry Polski, przygotowująca się do wyjazdu na mistrzostwa świata do Barcelony, nie sprostała ekipie z Torunia, przegrywając 2:6. Jedną z bramek dla pokonanych zdobył Michał Sadowski, wychowanek UKS Bombek SP 3 Malbork.

W turnieju nie mogło zabraknąć drużyn gospodarzy. W spotkaniu o 5 miejsce Bombers pokonali 7:5 WTH Wrocław. UKS Bombek zajął 7 miejsce, wygrywając 5:4 z Mirage Wrocław. W zawodach wzięły też udział drużyny z Gdyni, Szczecina, Elbląga i Morąga (wspólny skład), Wrocławia (dwie ekipy), Chojnic.

W reprezentacji Polski U-18 jest więcej malborskich akcentów. Jej zawodnikiem jest kolejny wychowanek Bombka, Michał Nawrocki, a trenerem tata - Sławomir Nawrocki. Pod uwagę przy ustalaniu składu jest również brany Szymon Cyganowski (na razie czeka w rezerwie). To, czy kadra wyjedzie pod koniec czerwca na MŚ w Barcelonie, w dużej mierze zależy od ludzi dobrej woli. Na platformie Pomagam.pl trwa zbiórka, w której można dołożyć się do wyjazdu. Przejdź tutaj: Pomóż im wyjechać na MŚ juniorów w Hiszpanii
Organizatorami imprezy były UKS Bombek SP 3 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Puchary otrzymały wszystkie drużyny, najlepsi zawodnicy turnieju, a także najlepsi w poszczególnych zespołach.