Malbork. Trójboiści MAL WOPR na olimpiadzie młodzieży

Reprezentanci MAL WOPR Malbork startowali w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. Dwoje z nich zajęło miejsca w pierwszej dwudziestce w trójboju

16-latkowie: Kamila Górska i Adam Czerson z MAL WOPR są członkami kadry województwa w pięcioboju nowoczesnym. Do OOM, mającej rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych, przygotowywali się na miesięcznym zgrupowaniu w Cetniewie.

W olimpiadzie Kamila zajęła 18 miejsce w klasyfikacji generalnej - 2928 pkt. Złożyło się na to 948 pkt zdobytych na pływalni (20 miejsce z czasem 2.34,33 minuty) i 1980 pkt w tzw. combined, w skład którego wchodzi bieg i strzelanie (2000 m biegu i trzykrotne strzelanie do tzw. klapek pokonała w czasie 10.05,00 minuty).

Na 19 miejscu w gronie 32 zawodników ukończył olimpiadę Adam Czerson. Po pływaniu był dwudziesty pierwszy. W biegu biegu łączonym ze strzelaniem (combined) uzyskał 19 czas.

W zawodach wzięła też udział 14-letnia Olga Nowińska z MAL WOPR. Do mistrzostw wskoczyła z listy rezerwowej, o czym dowiedziała się w ostatniej chwili. Miała bardzo mało czasu na przygotowania. Ten fakt, jak i drugi - że ustępowała wiekiem rywalkom - sprawiły, iż do Drzonkowa Olga pojechała zbierać cenne doświadczenia. Zajęła 31 miejsce w klasyfikacji generalnej.