Malbork. Trzy srebrne medale pływaka MAL WOPR na ogólnopolskich zawodach w Mławie

archiwum prywatne
Dwaj bracia z MAL WOPR z powodzeniem wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Mława dla pływania”. Młodszy, 12-letni Kacper Patoka przywiózł trzy srebrne medale.

W Mławie w miniony weekend (22-23 października) rywalizowało ponad 450 zawodników z Polski i Ukrainy. Wśród nich świetnie w swojej kategorii wiekowej spisał się 12-letni Kacper Patoka. Wywalczył trzy srebrne medale:

• na 50 m stylem dowolnym pokonał - 28,73 s,
  • na 100 m stylem dowolnym - 1.04,00 minuty,
  • na 100 m stylem zmiennym - 1.14,99.

Kacper do domu wrócił też z czterema rekordami życiowymi i wyróżnieniem dla drugiego pływaka w klasyfikacji końcowej 12-latków.

W Mławie startował również 14-letni Dawid Patoka. Nie zdobył medalu, ale na 100 m stylem zmiennym był bardzo blisko, bo w czasie 1.09,57 zajął 4 miejsce. Rywalizację na 100 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym zakończył na 8 miejscu.

- Występy malborczyków w Mławie z pewnością zasługują na uwagę i wielkie gratulacje. Nie może też tutaj zabraknąć podziękowań dla mamy naszych pływaków, Doroty, dzięki której mogli oni wystartować na zawodach w tak odległym mieście na Mazowszu – podkreśla Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.