Malbork. Turniej UEFA Development do lat 15 na Stadionie Miejskim. Polska grała z USA [ZDJĘCIA]

W naszym regionie trwa towarzyski turniej UEFA Development, w którym grają piłkarskie reprezentacje chłopców do lat 15. W środę (23 października) na Stadionie Miejskim w Malborku Polska zmierzyła się z Amerykanami.

W turnieju rozgrywanym na stadionach w Malborku, Nowym Dworze Gdańskim i Sztumie występują drużyny narodowe Polski, Rosji, Islandii i Stanów Zjednoczonych. Pierwszego dnia, w poniedziałek, wszystkie zaprezentowały się sztumskim kibicom, a w środę przeniosły się do dwóch pozostałych miast.

W Malborku można było obejrzeć mecz Biało-Czerwonych z Amerykanami. Szybko prowadzenie objęli rywale, ale na wyrównanie też nie trzeba było długo czekać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do remisu uderzeniem głową doprowadził Bartosz Tomaszewski z Lecha Poznań (11 minuta). Trzy minuty z rzutu karnego podwyższył wynik Oliwer Sławiński z Zagłębia Lubin. Jednak przed przerwą jeszcze dwukrotnie trafili goście zza oceanu i do szatni to oni zeszli prowadząc 3:2.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania (mecze trwają 2x40 minut) Polska dostała drugą "jedenastkę". Tym razem wykorzystał ją Krystian Okoniewski z Lechii Gdańsk. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik już się nie zmienił. Zgodnie z regulaminem rozgrywek odbył się jeszcze konkurs karnych, który Polacy wygrali 6:5, ale do klasyfikacji i tak brany jest rezultat z regulaminowego czasu gry, więc obie drużyny dopisały sobie po punkcie.

Do zakończenia turnieju UEFA Development U15 pozostała jeszcze jedna kolejka spotkań, która odbędzie się w piątek (25 października). Mieszkańcy Malborka będą mogli obejrzeć mecz Rosja - USA. Rozpocznie się o godz. 10 na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej. Biało-Czerwoni zagrają w południe z Islandią w Nowym Dworze Gdańskim.

Wyniki dotychczasowych meczów:
Polska - Rosja 1:2
USA - Islandia 2:1
Rosja - Islandia 2:1
USA - Polska 3:3 l. 5:6

Po dwóch kolejkach z kompletem punktów prowadzą Rosjanie. Na kolejnych miejscach USA (4 pkt), Polska (1 pkt) i Islandia (0 pkt).