Malbork. Turniej UEFA Development na Stadionie Miejskim. Remis w meczu Rosja - USA [ZDJĘCIA]

W Malborku odbył się drugi mecz turnieju UEFA Development drużyn narodowych chłopców do lat 15. W piątkowe przedpołudnie (25 października) Rosjanie zremisowali z Amerykanami 2:2.

Międzynarodowy turniej towarzyski został zorganizowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej we współpracy z samorządami Malborka, Sztumu i Nowego Dworu Gdańskiego. Malborkowi przypadła organizacja dwóch meczów. Tutejsi kibice w środę mogli zobaczyć, jak Polska remisuje 3:3 z USA, a w piątek, ostatni dzień rozgrywek, na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej zmierzyły Amerykanie z Rosją w spotkaniu decydującym o zwycięstwie w całej imprezie.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się młodzi Rosjanie i zasłużenie prowadzili 1:0. Po przerwie padło więcej bramek, mecz zakończył się remisem 2:2. Każda drużyna dopisała sobie po punkcie, ale odbyły się jeszcze rzuty karne, wygrane 3:1 przez "Sborną", dzięki czemu zyskała dodatkowy punkcik. Rosja wygrała cały turniej.

- Na ten moment USA na drugim miejscu z pięcioma punktami. W Nowym Dworze Gdańskim trwa już spotkanie Polski z Islandią. Biało-czerwoni po dwóch meczach mieli dwa punkty - informuje Pomorski ZPN.

Malbork. Turniej UEFA Development do lat 15 na Stadionie Mie...