Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Uczniowie klasy wojskowej ZSP 4 szkolili się w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego

rk
archiwum ZSP 4 Malbork
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku wzięła udział w obozie szkoleniowym w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego. Za jego przygotowanie dyrekcja "mundurówki" dziękuję dowódcy jednostki.

W szkoleniu wojskowym, które trwało od 30 maja do 3 czerwca, uczestniczyli uczniowie trzeciej klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w ZSP 4, która objęta jest programem „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” Ministerstwa Obrony Narodowej. Szkoła, która bierze udział w tym MON-owskim przedsięwzięciu, otrzymuje "anioła stróża", czyli patronacką jednostkę wojskową. Malborskiej "mundurówce", co naturalne, przydzielona została 22 Baza Lotnictwa Taktycznego im. gen. pil. Stanisława Skalskiego w Malborku.

Obóz szkoleniowy odbył się w 22 BLT. Uczestniczyło w nim 21 uczniów wraz z opiekunami. Podczas zajęć młodzież poszerzyła wiadomości i umiejętności zdobyte wcześniej w szkole w ramach edukacji wojskowej. To przedmiot, który znajduje się w programie nauczania w klasach pod egidą MON.

W pierwszym dniu obozu uczniowie zapoznali się z obiektami 22 BLT, historią i tradycją jednostki wojskowej, a także odbyli szkolenie z zakresu taktyki i terenoznawstwa – informuje ZSP 4. - W następnych dniach odbywały się szkolenia inżynieryjno-saperskie, taktyczne, medyczne, strzeleckie, rozpoznania wojskowego, musztry, ochrony oraz obrony obiektów.

Dyrekcja ZSP 4 dziękuje płk. pil. Mariuszowi Wiączkowskiemu, dowódcy 22 BLT, za zorganizowanie obozu. Szkolenia zakończyły się egzaminem teoretycznym i praktycznym sprawdzającym wiedzę i umiejętności zdobyte podczas tych kilku dni.

Wojskowe klasy mundurowe, jak ta w Malborku, są dobrym wyborem dla młodych ludzi, którzy swoją przyszłość widzą w armii. Absolwenci tego kierunku będą potem mieli łatwiejszy dostęp do wojskowych szkół wyższych, zawodowej służby wojskowej, a nawet do Wojsk Obrony Terytorialnej, bo zamiast w 16-dniowym szkoleniu podstawowym, będą uczestniczyli tylko w 9-dniowym.

Malbork. Matura 2022 w naszych szkołach. Przed językiem angi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto