MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. Umowa z Energą Oświetlenie pozwoli na doświetlenie przejść dla pieszych, będzie też więcej lamp ulicznych

rk
Fot. Urząd Miasta Malborka
Kompleksowej usługi oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych w Malborku dotyczy 4-letnia umowa, którą miasto podpisało ze spółką Energa Oświetlenie.

Urząd Miasta informuje, że poza utrzymaniem infrastruktury oświetlenia ulicznego w Malborku Energa Oświetlenie wymieni 2130 starych opraw typu sodowego na energooszczędne lampy typu LED i doświetli 14 przejść dla pieszych, które w miejscach najbardziej narażonych na kolizje drogowe wyposażone zostaną w technologię typu smart. Dobudowane zostaną również nowe punkty świetlne w 50 wskazanych przez władze miasta lokalizacjach. Do końca tego roku spółka zmodernizuje ponad 2 tysiące lamp ulicznych w całym Malborku.

Ze strony samorządu umowę podpisali: burmistrz Marek Charzewski i skarbik miasta Małgorzata Pilarska-Downar, a ze strony spółki - prezes Michał Bełbot oraz prokurent Łukasz Skawiński.

- Bardzo się cieszę z zakończenia negocjacji i podpisania bardzo korzystnej dla naszego miasta umowy z Energą Oświetlenie, która pozwoli na kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Poza oszczędnościami i poprawą estetyki, poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. W wielu punktach miasta pojawi się nowe oświetlenie, doświetlonych zostanie również 14 przejść dla pieszych, o co przez wiele lat postulowali malborczycy - przypomina Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

Magistrat informuje, że w wyniku modernizacji, którą przeprowadzi Energa Oświetlenie, miasto planuje zaoszczędzić około 270 000 kWh energii rocznie, a "nowe energooszczędne oświetlenie podwyższy nie tylko bezpieczeństwo, ale podkreśli również walory architektoniczne pięknego Malborka".

Zobacz: Chór Lutnia podczas mszy św. w 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto