Malbork. W XVII Biegu Trzeźwości rywalizowali uczniowie szkół powiatu malborskiego. Drużynowo najlepsze Stare Pole i II LO

Uczniowie szkół z Malborka i Starego Pola w piątek (16 września) licznie wzięli udział w XVII Biegu Trzeźwości organizowanym przez Malborskie Stowarzyszenie Abstynenckie „Tu i teraz”.

Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej. Uczniowie klas IV i młodszych z podstawówek rywalizowali na 200 m, klasy V-VI – na 400 m, a klasy VII-VIII – 800 m. Najdłuższy dystans do pokonania – 1000 m – mieli do pokonania uczniowie szkół ponadpodstawowych. Najliczniej obsadzonym biegiem podczas imprezy był ten z udziałem dziewcząt ze szkół średnich.

Jak podkreślali organizatorzy, najważniejszą sprawą było ukończenie biegu, bo „liczy się przede wszystkim dobra zabawa, ruch oraz frajda z dobrego wyniku”. Głównym celem była popularyzacja biegów masowych wśród dzieci i młodzieży. Mimo wszystko, rywalizacja o jak najlepsze miejsca, ale w duchu fair play, też miała znaczenie.

Najlepsza szóstka w każdym biegu została nagrodzona medalami, do reprezentacji szkół trafiły puchary i dyplomy za klasyfikację drużynową, do której punkty zbierało pierwszych 20 biegaczek i biegaczy w każdej kategorii. Wśród podstawówek zwyciężyła SP Stare Pole, przed SP 5 Malbork, a trzecie miejsce zajęła SP 8 Malbork.

W kategorii szkół średnich najlepsze w klasyfikacji drużynowej było II LO Malbork, które wyprzedziło Zespół Szkół Technicznych i I LO Malbork. Duży w tym udział chłopców z "dwójki", którzy zajęli całe podium; wygrał Leon Ziniewicz, przed swoim bratem Emilem i Oskarem Wąsikiem, którego do końca gonił Damian Górski, pierwszoklasista z ZST. W biegu dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Bojanowska z ZST.

Wśród uczestników imprezy rozlosowana została nagroda główna, którym był rower. Współorganizatorami zawodów były Starostwo Powiatowe w Malborku, Urząd Miasta Malborka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku.

Bieg Trzeźwości to jedno z dwóch wydarzeń odbywających się z inicjatywy "Tu i teraz", które na stałe zapisały się w kalendarzu imprez w Malborku. Latem co roku odbywa się też Festyn Trzeźwości, podczas którego integrują się członkowie stowarzyszeń z Pomorza, ale też ościennych województw.

Malbork. Festyn Trzeźwości odbył się po raz dwunasty. Okazja...