Malbork-Wejherowo. Olimpico prowadzi w klasyfikacji mistrzostw Pomorza dziewczynek U-11

Olimpico Malbork
Trzecie miejsce zajęły dziewczynki Olimpico Malbork/Sierakowice w drugim turnieju mistrzostw województwa pomorskiego do lat 11. W klasyfikacji generalnej są na czele.

Na cykl rozgrywek dla orliczek (U-11) składają się dwa turnieje na otwartym boisku oraz cztery halowe. Gospodyniami pierwszych zawodów, na boisku przy ul. Toruńskiej, było Olimpico (zajęło wtedy 1 miejsce), a teraz zespoły weszły do hali. Pierwszy z czterech turniejów halowych odbył się w Wejherowie.

Podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego nie przegrały żadnego spotkania, a mimo to zajęły trzecie miejsce. Pokonały 2:0 Błękitne Wejherowo, 4:2 AP LG Gdańsk i zanotowały trzy remisy - bezbramkowe z Pogonią Tczew i Feniksem Kramarzyny oraz 1:1 z Prometeuszem Tuchomie. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Kaja Płotka z Olimpico.

W składzie zespołu znalazły się również: Strycharz, Duch, Miotk, Dziedzic, Kąkol, Karpińska, Milanowska, Zduńczyk, Procajło, H. Jędraszek, J. Jędraszek.

Po dwóch turniejach Olimpico zajmuje 1 miejsce w klasyfikacji generalnej (22 pkt), wyprzedzając AP LG (22 pkt) dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Trzeci jest Feniks (17 pkt), czwarty - Prometeusz (13 pkt), piąta - Pogoń (9 pkt) i szóste - Błękitne (1 pkt).

Najbliższy turniej zostanie rozegrany w marcu w Gdańsku.