W środę (17 czerwca) w sali Urzędu Miasta Malborka spotkali się laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz najlepsi sportowcy malborskich szkół podstawowych i gimnazjów. Towarzyszyli im nauczyciele przygotowujący do konkursów i rodzice. Kandydatów do nagrody zgłaszali dyrektorzy szkół. Nagrody rzeczowe wręczał burmistrz Marek Charzewski oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Jolanta Leszczyńska.
W pierwszej części spotkania burmistrz oraz komendant Straży Miejskiej wręczyli uroczyście nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez SM, następnie wyróżnił laureatów i finalistów, a na zakończenie wraz z dyrektorem OSiR Piotrem Sadowskim wręczył nagrody na najlepszego sportowca w ramach współzawodnictwa sportowego malborskich szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonego przez OSiR w Malborku w roku szkolnym 2015/2016.
W szkołach podstawowych wygrali: I miejsce Galeniewska Weronika (SP 2) i Ochociński Szymon (SP 5), II miejsce Machcińska Paulina (SP 2) i Grędzicki Mateusz (SP 2), III miejsce Langowska Nikola (SP 9) i Chomicz Robert (SP 2).
W gimnazjach: I miejsce Rumińska Katarzyna (GIM 3) i Krogulec Bartłomiej (Gim. Sport.), II miejsce Lisowska Karolina (GIM 3) i Gałka Krystian (Sport.), III miejsce Jaskot Aleksandra (GIM 2) i Rokita Kacper (GIM 3).
Ceremonię wręczenia nagród uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku, którzy w tym roku wzięli udział w wymianie z Monheim nad Renem. Za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu burmistrzowi podziękowali nauczyciele Dorota Grochecka i Krzysztof Maciąg.
Maciej Procyk - Prywatne Gimnazjum „Awans”, III, wzorowe, 5,80, laureat wojewódzkiego konkursu z języka polskiego; laureat wojewódzkiego konkursu fizycznego; laureat wojewódzkiego konkursu biologicznego; finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego; finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego; finalista wojewódzkiego konkursu historycznego - nauczyciel Janina Łańko, Magdalena Kubaszewska, Anna Majcher, Joanna Lamkowska, Alicja Sobolewska, Jacek Jakusik.
Grzegorz Procyk - Prywatne Gimnazjum „Awans”, II, wzorowe, 5,79, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjum; finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego; finalista wojewódzkiego konkursu z fizyki, nauczyciel Anna Majcher.
Michał Fabiański - G nr 3,III p, wzorowe, 5,38, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z Chemii; finalista Wojewódzkiej Olimpiady z fizyki; finalista Wojewódzkiej Olimpiady z matematyki, nauczyciel Anna Szynaka (chemia), Anna Olchowik (matematyka), Janusz Szumała (fizyka).
Tymoteusz Żołdak - G nr 3, III p, wzorowe, 5,38, laureat wojewódzkiej Olimpiady z chemii; finalista wojewódzkiej olimpiady z geografii - nauczyciel Anna Szynaka (chemia), Bożena Sobuń (geografia).
Jakub Czarnecki - G nr 1, III d, wzorowe, 5,36, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego; laureat wojewódzkiego konkursu chemicznego; finalista wojewódzkiego konkursu fizycznego, - nauczyciel Maria Imiołczyk, Krystyna Dudenko, Piotr Zimbał.
Błażej Jarmołowski - G nr 3, IIIp, wzorowe, 5,31, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z historii - nauczyciel Iwona Krauze.
Laura Reszka - Prywatne Gimnazjum „Awans”, III, wzorowe, 5,23, laureat wojewódzkiego konkursu biologicznego - nauczyciel Magdalena Kubaszewska.
Piotr Woźniak - G nr 3, II p, wzorowe, 5,07, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z historii - nauczyciel Iwona Krauze.
Piotr Despot-Mładanowicz, G nr 3, III p, wzorowe, 4,92, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z chemii, nauczyciel Anna Szynaka.
Mikołaj Ślusarz, G nr 3, III p, bardzo dobre, 4,46, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z chemii, nauczyciel Anna Szynaka.
Ewa Służałek, G nr 3, II a, bardzo dobre, 3,80, laureat wojewódzkiej olimpiady z języka niemieckiego, nauczyciel Edyta Włodarczyk.
Pozostali nagrodzeni:
Marika Skibiak - SP nr 2 w ZS nr 2, IV a, wzorowe, 5,00, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, nauczyciel Barbara Pietkiewicz.
Małgorzata Pakuła - SP nr 2 w ZS nr 2, IV b, wzorowe, 5,18, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, nauczyciel Elżbieta Kazimierczyk.
Monika Markowska - SP nr 2 w ZS nr 2, V a, wzorowe, 5,00, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, nauczyciel Krystyna Prokopowicz.
Maja Cierpiałowska - SP nr 2 w ZS nr 2, VI a, wzorowe, 5,36, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół Podstawowych, nauczyciel Barbara Pietkiewicz.
Michał Sajkowski - SP nr 2 w ZS nr 2, VI a, wzorowe, 5,81, nauczyciel Beata Kownacka ( Matematyka), Barbara Pietkiewicz (Język polski), Katarzyna Orszykowska (historia).
Patryk Mroziński - SP nr 2 w ZS nr 2, VI b
wzorowe, 5,36, finalista III Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Historia Pomorza Gdańskiego „Gdańszczanie Pomorzanie Polacy, nauczyciel Anna Walentynowicz”, Katarzyna Orszykowska.
Mateusz Stankiewicz - SP nr 2 w ZS nr 2,
VI b, wzorowe, 5,36, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, nauczyciel Anna Linkner-Suska.
Łucja Czapp - SP nr 2 w ZS nr 2, I a, wzorowe, nie dotyczy, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień 2015”, nauczyciel Grażyna Sawczuk.
Igor Chmielewski - SP nr 2 w ZS nr 2, II a, wzorowe, nie dotyczy,
Finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień 2015”, nauczyciel Jolanta Sieger.
Bartosz Seńko - SP nr 3, III b, wzorowe, nie dotyczy, I miejsce w wojewódzkim Konkursie Wiedzy Matematycznej dla
W pierwszej części spotkania burmistrz oraz komendant Straży Miejskiej wręczyli uroczyście nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez SM, następnie wyróżnił laureatów i finalistów, a na zakończenie wraz z dyrektorem OSiR Piotrem Sadowskim wręczył nagrody na najlepszego sportowca w ramach współzawodnictwa sportowego malborskich szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonego przez OSiR w Malborku w roku szkolnym 2015/2016.
W szkołach podstawowych wygrali: I miejsce Galeniewska Weronika (SP 2) i Ochociński Szymon (SP 5), II miejsce Machcińska Paulina (SP 2) i Grędzicki Mateusz (SP 2), III miejsce Langowska Nikola (SP 9) i Chomicz Robert (SP 2).
W gimnazjach: I miejsce Rumińska Katarzyna (GIM 3) i Krogulec Bartłomiej (Gim. Sport.), II miejsce Lisowska Karolina (GIM 3) i Gałka Krystian (Sport.), III miejsce Jaskot Aleksandra (GIM 2) i Rokita Kacper (GIM 3).
Ceremonię wręczenia nagród uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku, którzy w tym roku wzięli udział w wymianie z Monheim nad Renem. Za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu burmistrzowi podziękowali nauczyciele Dorota Grochecka i Krzysztof Maciąg.
Najlepsi z najlepszych:
Maciej Procyk - Prywatne Gimnazjum „Awans”, III, wzorowe, 5,80, laureat wojewódzkiego konkursu z języka polskiego; laureat wojewódzkiego konkursu fizycznego; laureat wojewódzkiego konkursu biologicznego; finalista wojewódzkiego konkursu matematycznego; finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego; finalista wojewódzkiego konkursu historycznego - nauczyciel Janina Łańko, Magdalena Kubaszewska, Anna Majcher, Joanna Lamkowska, Alicja Sobolewska, Jacek Jakusik.
Grzegorz Procyk - Prywatne Gimnazjum „Awans”, II, wzorowe, 5,79, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjum; finalista wojewódzkiego konkursu z języka polskiego; finalista wojewódzkiego konkursu z fizyki, nauczyciel Anna Majcher.
Michał Fabiański - G nr 3,III p, wzorowe, 5,38, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z Chemii; finalista Wojewódzkiej Olimpiady z fizyki; finalista Wojewódzkiej Olimpiady z matematyki, nauczyciel Anna Szynaka (chemia), Anna Olchowik (matematyka), Janusz Szumała (fizyka).
Tymoteusz Żołdak - G nr 3, III p, wzorowe, 5,38, laureat wojewódzkiej Olimpiady z chemii; finalista wojewódzkiej olimpiady z geografii - nauczyciel Anna Szynaka (chemia), Bożena Sobuń (geografia).
Jakub Czarnecki - G nr 1, III d, wzorowe, 5,36, laureat wojewódzkiego konkursu matematycznego; laureat wojewódzkiego konkursu chemicznego; finalista wojewódzkiego konkursu fizycznego, - nauczyciel Maria Imiołczyk, Krystyna Dudenko, Piotr Zimbał.
Błażej Jarmołowski - G nr 3, IIIp, wzorowe, 5,31, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z historii - nauczyciel Iwona Krauze.
Laura Reszka - Prywatne Gimnazjum „Awans”, III, wzorowe, 5,23, laureat wojewódzkiego konkursu biologicznego - nauczyciel Magdalena Kubaszewska.
Piotr Woźniak - G nr 3, II p, wzorowe, 5,07, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z historii - nauczyciel Iwona Krauze.
Piotr Despot-Mładanowicz, G nr 3, III p, wzorowe, 4,92, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z chemii, nauczyciel Anna Szynaka.
Mikołaj Ślusarz, G nr 3, III p, bardzo dobre, 4,46, laureat Wojewódzkiej Olimpiady z chemii, nauczyciel Anna Szynaka.
Ewa Służałek, G nr 3, II a, bardzo dobre, 3,80, laureat wojewódzkiej olimpiady z języka niemieckiego, nauczyciel Edyta Włodarczyk.
Pozostali nagrodzeni:
Marika Skibiak - SP nr 2 w ZS nr 2, IV a, wzorowe, 5,00, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, nauczyciel Barbara Pietkiewicz.
Małgorzata Pakuła - SP nr 2 w ZS nr 2, IV b, wzorowe, 5,18, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, nauczyciel Elżbieta Kazimierczyk.
Monika Markowska - SP nr 2 w ZS nr 2, V a, wzorowe, 5,00, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, nauczyciel Krystyna Prokopowicz.
Maja Cierpiałowska - SP nr 2 w ZS nr 2, VI a, wzorowe, 5,36, finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół Podstawowych, nauczyciel Barbara Pietkiewicz.
Michał Sajkowski - SP nr 2 w ZS nr 2, VI a, wzorowe, 5,81, nauczyciel Beata Kownacka ( Matematyka), Barbara Pietkiewicz (Język polski), Katarzyna Orszykowska (historia).
Patryk Mroziński - SP nr 2 w ZS nr 2, VI b
wzorowe, 5,36, finalista III Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Historia Pomorza Gdańskiego „Gdańszczanie Pomorzanie Polacy, nauczyciel Anna Walentynowicz”, Katarzyna Orszykowska.
Mateusz Stankiewicz - SP nr 2 w ZS nr 2,
VI b, wzorowe, 5,36, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, nauczyciel Anna Linkner-Suska.
Łucja Czapp - SP nr 2 w ZS nr 2, I a, wzorowe, nie dotyczy, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień 2015”, nauczyciel Grażyna Sawczuk.
Igor Chmielewski - SP nr 2 w ZS nr 2, II a, wzorowe, nie dotyczy,
Finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień 2015”, nauczyciel Jolanta Sieger.
Bartosz Seńko - SP nr 3, III b, wzorowe, nie dotyczy, I miejsce w wojewódzkim Konkursie Wiedzy Matematycznej dla
Wideo
Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
Materiały promocyjne partnera