Malbork. Zawodnicy MKKK najlepsi w mistrzostwach makroregionu zachodniego

Zawodnicy Malborskiego Klubu Kyokushin Karate mają za sobą pierwszy start w tym roku. W minioną sobotę znakomicie spisali się w mistrzostwach karate kyokushin makroregionu zachodniego oraz międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików.

W hali sportowej Zespołu Szkół w Resku spotkało się 238 zawodników z 31 klubów z Polski zachodniej i północnej.

- Zawody tradycyjnie zaczęły się od konkurencji kata, w której zawodnicy z Malborka zdecydowanie dominowali

w eliminacjach. W finałach również potwierdzili swoją wysoką klasę - informuje Marcin Wiśniewski z MKKK.

Złote medale zdobyli: seniorka Marta Owedyk (trzeci rok z rzędu), senior Hubert Philipp oraz junior Miłosz Wolak. Srebro zdobyli senior Marcin Kondra oraz juniorka Katarzyna Proch (sekcja Kwidzyn).

- Miłą niespodziankę sprawił Robert Łagidze, który w eliminacjach wszedł do ósemki finałowej z 24-osobowej grupy młodzików i ostatecznie w finale zajął 3 miejsce - dodaje Marcin Wiśniewski.

Zawodnicy MKKK także w kumite odnieśli spore sukcesy. Swoje kategorie wygrali: młodzik -50 kg - Marcel Falkowski (sekcja Kwidzyn); junior +75 kg - Maciej Wójtowicz; juniorka -60 kg - Aleksandra Nowicka (debiut w tak poważnej imprezie). Srebrne medale zdobyły dziewczęta z Kwidzyna: Katarzyna Proch (juniorka -60 kg) i Konstancja Wacławik (juniorka +60 kg). Brązowe: mastersi Jacek Troch w kategorii -85 kg i Robert Bylicki w +85 kg, junior -65 kg Miłosz Wolak, juniorka -60 kg Kinga Bylicka, młodzik -40 kg Dominik Antys oraz junior -50 kg z sekcji Kwidzyn: Adam Chanowski.

W zawodach uczestniczyli również: Damian Stawicki, Natalia Antys, Aleksander Liss, Dominika Liss, Amelia Kołodziej. MKKK zwyciężył w klasyfikacji drużynowej (42 pkt), z wyraźną przewagą nad kolejnymi klubami - z Leszna (29 pkt) i Nowej Soli (28 pkt).

Zawody sędziowali sensei Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński.

Dla reprezentantów Malborskiego Klubu Kyokushin Karate ten start był kwalifikacjami do międzynarodowego turnieju Mazovia Cup, który odbędzie się 30 marca. On z kolei będzie turniejem kwalifikującym zawodników do majowych mistrzostw Europy kyokushin IKO we Wrocławiu.