Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malbork. ZSP 3 dostanie 16 laptopów dzięki udziałowi w ogólnopolskim konkursie

rk
Fot. Archiwum ZSP 3 Malbork
Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku z powodzeniem wzięło udział w konkursie #OSEWyzwanie realizowanego w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Szkoła dostanie sprzęt komputerowy. Tym samym "trójka" potwierdziła, że innowacyjność w nauce jest dla niej bardzo ważna. A w kongresie o takiej tematyce dopiero co uczestniczył dyrektor ZSP 3.

#OSEWyzwanie to konkurs dla szkół, który organizuje Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.

W tym przypadku nagrodą w konkursie są mobilne pracownie multimedialne (16 laptopów).

- Dzięki temu szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych - wyjaśnia Jan Stawicki, dyrektor ZSP 3.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Placówki musiały też zgłosić się do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Szanse zwiększało przysłanie plakatu na konkurs plastyczny pt. „Smart szkoła”, jak również deklaracja zgłoszenia się do programów OSE Hero dla nauczycieli oraz do tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019).

Na podstawie powyższego komisja konkursowa przyznała punkty i wybrała placówki, które otrzymają laptopy.

Rozwój edukacji z pomocą internetu na pewno wpisuje się w hasło "Mądrość-Kreatywność-Innowacyjność. Kształcenie dla przyszłości.". A taka myśl przewodnia towarzyszyła II Kongresowi Rozwoju Systemu Edukacji, który odbył się 18 września w Warszawie. Uczestnikiem wydarzenia na zaproszenie Agencji Narodowej Programu Erasmus+ był Jan Stawicki.

Podczas kongresu poszukiwano odpowiedzi m.in. na następujące pytania: Czy szkoła może być nauczycielką mądrości? Czy można się jej nauczyć? Czym się różni ekspert od mędrca? Czy uczeń może być mądrzejszy od swojego nauczyciela? Czy kreatywność i innowacyjność wystarczą, żeby być mądrym człowiekiem? Jak kształcić, aby nie stłamsić u ucznia ciekawości i kreatywności, a jednocześnie wyposażyć go w wiedzę?

- Wyzwanie, jakiemu człowiek musi stawić czoła w XXI wieku, nie polega na tym, jak zdobywać i przekazywać informacje, ale jak je przekształcić w wiedzę, umiejętności i kompetencje, które pozwolą mu być mądrym, kreatywnym i twórczym. Można mieć ogromną wiedzę o świecie, lecz być pozbawionym tzw. mądrości życiowej i nie radzić sobie z rozwiązywaniem coraz bardziej złożonych problemów - mówi Jan Stawicki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto