Malborscy karatecy z medalami w mistrzostwach makroregionu. W kata nie mieli sobie równych

Malborski Klub Kyokushin Karate
7 medali przywiozła reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate z mistrzostw makroregionu zachodniego i międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, które odbyły się w Drawsku Pomorskim.

W minioną sobotę (12 marca) w Miejskiej Hali Sportowej w Drawsku Pomorskim rywalizowało 239 zawodników reprezentujących 32 kluby kyokushin karate. Malbork wystawił 9-osobową reprezentację w składzie: seniorzy - Aleksandra Nowicka, Marcin Kondra, Miłosz Wolak, juniorzy: Zuzanna Godek, Zofia Bukowska, Marcel Wojciechowski; juniorzy młodsi: Nadia Stawicka i Karol Kozłowski. Sędzią technicznym turnieju był sensei Wojciech Kunicki, trener i prezes Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

W kata, czyli układach technicznych mężczyzn faworytem do złota był Miłosz Wolak, trzykrotny mistrz Polski młodzieżowców. Tym razem okazał się najlepszy w kategorii seniorów w mistrzostwach makroregionu zachodniego. Członkom malborskiej ekipy tym przyjemniej patrzyło się na podium, że na drugim stopniu także stanął reprezentant MKKK – Marcin Kondra.

Obaj panowie powiększyli swój dorobek medalowy w walkach, czyli kumite. Marcin Kondra w kategorii wagowej -75 kg zdobył srebro, a Miłosz Wolak zajął trzecią lokatę w kategorii wagowej -70 kg. W zawodach seniorskich debiutowała Aleksandra Nowicka i będzie bardzo dobrze wspominać Drawsko Pomorskie, bo w kategorii wagowej -70 kg wywalczyła srebrny medal.
Przykład ze starszych zawodników wzięła młodzież. Brązowe medale w kumite zdobyli Zofia Bukowska (juniorki +65 kg) i Karol Kozłowski (junior młodszy –65 kg). Z powodu kontuzji nie wystartowała Kinga Zawada, która kibicowała drużynie.

W sumie na dorobek MKKK złożyło się 7 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe. Pozwoliło to na zajęcie bardzo dobrego 4 miejsca w klasyfikacji drużynowej. Do 3 miejsca zabrakło 1 punktu, czyli jednego brązowego medalu.

Malbork. Mistrzostwa w karate utrudnione przez pandemię. Ryw...