Malborska Powiatowa Liga Biegowa i Nordic Walking na finiszu. W sobotę odbył się czwarty i zarazem ostatni etap

Znani są już zwycięzcy Malborskiej Powiatowej Ligi Biegowej i Nordic Walking. W sobotę (18 lutego) odbyła się czwarta runda i organizatorzy podsumowali cały cykl.

Głównym organizatorem Malborskiej Powiatowej Ligi Biegowej i Nordic Walking była firma Organizacja Imprez Masowych Valdano Ryszarda Walendziaka. Zaczęło się w listopadzie 2022 r., a potem uczestnicy z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, ale też z innych części Polski spotykali się jeszcze trzykrotnie co miesiąc. Za każdym razem biegacze i maszerzy mieli do pokonania tę samą 5-kilemtrową trasę ze startem i metą na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej w Malborku, która wiodła przez Park Miejski.

W czwartym biegu, który odbył się w sobotę (18 lutego), sklasyfikowanych zostało 71 osób. Najszybciej dystans pokonał Dariusz Jarzyński ze Starogardu Gdańskiego w czasie 18,54 minuty. Drugie miejsce zajął Tomasz Hapke z Wilkowa (19,43), a trzeci był Jacek Jędrasiewicz z Tczewa (19,48).

Na 10 miejscu open dobiegła najszybsza z kobiet – Weronika Wolak, nastolatka z Zatoki Braniewo (21,51). Młode biegaczki z braniewskiego klubu sporą grupą brały udział we wszystkich rundach malborskiego cyklu. Drugą lokatę w biegu kończącym ligę również wywalczyła braniewianka Aleksandra Ingielewicz (22,10). Trzecią kobietą na mecie tego dnia była Agnieszka Stolarów z Malborka (22,17).

Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należało wziąć udział przynajmniej w trzech imprezach. Można było wystartować we wszystkich, ale do klasyfikacji końcowej i tak zaliczały się trzy najlepsze czasy, które były sumowane.