MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Malborskie Targi Pracy szansą na znalezienie lub zmianę zatrudnienia. W jednym miejscu wielu pracodawców

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Po raz siedemnasty odbędą się w najbliższy piątek (14 kwietnia) Malborskie Targi Pracy, na które zapraszają Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Malborku. To okazja, by w jednym miejscu porozmawiać z wieloma potencjalnymi pracodawcami.

Malborskie Targi Pracy. Okazja do rozmów z pracodawcami

XVII Malborskie Targi Pracy odbędą się 14 kwietnia w godz. 10-12 w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Wybickiego 32 w Malborku. To szansa dla osób bezrobotnych, ale też i dla tych, które chcą zmienić miejsce zatrudnienia.

- W Malborskich Targach Pracy uczestniczą pracodawcy z naszego powiatu i z powiatów sąsiednich, bo zapraszamy chociażby Nowy Dwór Gd., Tczew, ale też i z Gdańska. Część osób, czy się nam to podoba, czy nie, opuści nasz powiat w poszukiwaniu pracy – mówiła nam niedawno Joanna Reszka, dyrektor PUP w Malborku, zapowiadając kwietniowe wydarzenie.

Z danych malborskiego „pośredniaka” wynika niestety, że liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych wzrosła w ostatnich miesiącach. Porównując marzec 2023 r. do grudnia 2022 r., w statystykach przybyło prawie 200 osób, w tym spora liczba takich, które rejestrowały się po raz pierwszy.

Mówiłam to na posiedzeniu naszej Powiatowej Rady Zatrudnienia, że w grudniu były już symptomy od firm pod hasłem „prąd, gaz nas zabija”, a teraz niestety pokazuje to swoje odbicie w statystykach rynku pracy - dodaje dyrektor PUP.

Na koniec lutego br. w PUP Malbork zarejestrowanych było 1611 mieszkańców powiatu malborskiego (w tym 1038 kobiet), a stopa bezrobocia zbliżała się do 10 procent (dla porównania w województwie i kraju – ok. 5 proc.). Prawo do zasiłku miało 315 osób (209 kobiet).

CZYTAJ TEŻ: Na parkingu przy PUP w Malborku nastała cywilizacja

Stoiska pracodawców i dodatkowo Strefa Zdrowia

Po zimie zwykle te niepokojące statystyki trochę topnieją, więc i teraz jest taka nadzieja. Malborskie Targi Pracy też mogą w tym pomóc. Oprócz stoisk pracodawców organizatorzy przygotowali dla uczestników tegorocznej edycji Strefę Zdrowia. Będzie można skorzystać z porad specjalistów Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. z zakresu profilaktyki kardiologicznej, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.

- Będzie więc okazja do wykonania bezpłatnej analizy składu ciała (BMI) przez Centrum Medyczne Zdrowy Profil, pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i testów dermatologicznych przeprowadzonych przez firmę Eurofins Dermoscan Poland Sp. z o o. - informuje PUP w Malborku.

Podczas targów swoje usługi będzie również świadczył Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Poradnictwa Obywatelskiego.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto