Medale zawodnika Sokoła Malbork w paralekkoatletycznych mistrzostwach Polski

Marcel Tietz podczas skoku w dal
Marcel Tietz podczas skoku w dal archiwum Sokoła Malbork
Zawodnicy Sokoła Malbork startowali w paralekkoatletycznych mistrzostwach Polski U17 i U20, czyli juniorów młodszych i juniorów. Trzy medale z Tarnowa przywiózł Marcel Tietz.

Zawodnicy Sokoła Malbork na mistrzostwach Polski w paralekkoatletyce

Mistrzostwa, zorganizowane przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie i Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”, odbyły się w miniony weekend (3-4 czerwca) w Tarnowie. W imprezie wzięło udział dwóch reprezentantów Sokoła Malbork, podopiecznych trenera Norberta Sajkowskiego.

Duże powody do satysfakcji ma Marcel Tietz, który w swojej grupie niepełnosprawności w kategorii juniorów trzykrotnie stanął na podium. Zdobył srebrny medal w skoku w dal z wynikiem 5,26 m (rekord życiowy) oraz brązowe medale w biegach na 200 m (26,98 s, wyrównany rekord życiowy) i na 100 m (13,03 s).

W Tarnowie startował też Piotr Pawula w kategorii juniorów młodszych. W swojej grupie niepełnosprawności zajął 4 miejsce w pchnięciu kulą (4 metry), 5 miejsce w biegu na 400 m (1.28,57 minuty) oraz 6 miejsce w skoku w dal (2,83 m).

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Malborka, a trener Sajkowski tradycyjnie przypomina, że chętne dzieci i młodzież mogą rozpocząć przygodę z lekkoatletyką w SKS Sokół Malbork. Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 15.45-17.30 w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego przy al. Wojska Polskiego w Malborku.