Mieszkańcy Malborka na podium mistrzostw Polski kajakarzy w kategorii masters

Andrzej Hanuszewski i Adam Figurski
Andrzej Hanuszewski i Adam Figurski Archiwum prywatne
W sumie 6 medali wywalczyli zawodnicy z Malborka podczas XXIII Mistrzostw Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym. Impreza odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportowym - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Malbork może być dumny z czterech kajakarzy, którzy rywalizowali w Wałczu w miniony weekend (12-13 września). Pod patronatem Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku startowali kanadyjkarze Andrzej Hanuszewski i Adam Figurski. W C2 na dystansach 200 i 1000 m wywalczyli srebrne medale.

W Wałczu startowało też dwóch reprezentantów MKS Nogat Malbork. Wrócili z sukcesami indywidualnymi i w dwójce. Marcin Rychlik wywalczył srebro w K1 na 1000 metrów i zajął 5 miejsce na 200 m. Piotr Szwoch cieszył się z dwóch brązowych medali zdobytych na 200 i 1000 m. Panowie tworzyli też dwójkę i w K2 na 1000 metrów sięgnęli po złoto.

W czasach juniorskich też pływali razem i mieli na koncie medal mistrzostw Polski - mówi Andrzej Lewandowski, trener MKS Nogat Malbork.

Obaj malborczycy wystartują też w najbliższy weekend (19-20 września) w długodystansowych mistrzostwach Polski w Sztumie.

Szeged nie będzie, Wiktor musi odpocząć

W MP w Sztumie nie weźmie udziału obecnie najbardziej znany malborski kajakarz, Wiktor Żarski. Z kadrą narodową seniorów przygotowywał się na zgrupowaniu przed zawodami Pucharu Świata planowanymi w węgierskim Szeged.

- Puchar odwołano, więc zgrupowanie zostało skrócone i Wiktor już wrócił. Plan treningowy zmienia się na przyszłoroczny, czyli kadrowicze wchodzą teraz w odnowę biologiczną, aktywny odpoczynek, który potrwa do połowy października. Wtedy dla Wiktora rozpocznie się cykl zgrupowań: Wałcz, Zakopane, zimą Portugalia - wyjaśnia Andrzej Lewandowski.

Trener dodaje, że jego podopiecznemu należy się przerwa.
- Ciężko pracował od początku roku. Dlatego nie wystawiam go na długodystansowe MP - dodaje szkoleniowiec.