Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy ul. Chopina w Malborku mają dość dziur w drodze. "Koszty utrzymania samochodów i tak są wysokie, a rosną przez stan nawierzchni"

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
Mieszkańcy ul. Chopina w Malborku mają dość minorowe nastroje. Wszystko przez stan nawierzchni, która po zimie prezentuje się fatalnie. Jeśli dołożyć do tego liczbę progów zwalniających i wyniesionych przejść dla pieszych, to właściwie prawie nie da się jeździć ta trasą. Trudno się dziwić, że złoszczą się na władze.

O ul. Chopina w Malborku zwykle było głośno za sprawą wyniesionych skrzyżowań. Przy czym kierowcy nie tyle krytykowali ich istnienie, co sposób wykonania i materiał. Drobne kostki brukowe regularnie się rozsypują pod kołami samochodów. I chyba już rady na to nie ma.

Zły stan nawierzchni na ul. Chopina w Malborku

Najnowsze uwagi dotyczą fatalnego stanu nawierzchni. Ubytki obnażyła zima. Kto korzysta, ten wie, że w krótkim czasie dziur pojawiło się chyba tyle, co nut na pięciolinii Chopina.
Nic dziwnego, że kierowcy są wściekli. Tym bardziej, że to nie jedyne przeszkody, jakie pojawiają się pod kołami.

Jak szybko mamy jeździć pomiędzy siedmioma spowalniaczami na odcinku 400 metrów, które nam zafundował w trosce o nasze bezpieczeństwo Marek Charzewski z Unią Europejską i konserwatorem zabytków? Nastapiły pewne utrudnienia na tej „ekspresowej” drodze z ograniczeniami do 30 km na godzinę – napisał do nas jeden z Czytelników, mieszkańców tej ulicy, załączając na dowód zdjęcia dziurawej drogi.

Infrastruktura, o której wspomina autor listu, to element unijnego projektu „Poprawa dostępności do przystanków transportu zbiorowego poprzez rozbudowę bazy infrastrukturalnej transportu rowerowego stanowiącego dojazd do węzłów i przystanków integracyjnych”. Jego realizacja zakończyła się w 2019 r.
To wówczas powstały znienawidzone przez kierowców progi zwalniające, ale także wyniesione skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Uzasadniano, że są potrzebne tam, gdzie nie da się wydzielić odrębnej drogi tylko dla rowerów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Remonty ulic w Malborku. Miasto chce zdobyć dofinansowanie z rządowego funduszu na drogi. Co wytypowano w pierwszej kolejności?

Dla kierowców to zbędne elementy, ale dla drogowców to elementy uspokojenia ruchu. Wiadomo, wolniej jadący samochód „w razie czego” wyrządzi mniejszą szkodę i rowerzyście, i pieszemu. Różnego rodzaju „garby” i wyspy wyrosły nie tylko na Piaskach, ale też na ul. Zakopiańskiej, Słowackiego, Konopnickiej, Żelaznej.

"Zasponsorujemy naprawę, jeśli kasa miasta jest pusta"

Mieszkańcy mają dość wszelkich utrudnień. Ostatni poważniejszy remont ul. Chopina przeprowadzony został w 2010 r.

Jak długo mamy czekać na zadowalający stan tej ulicy? Jeśli miasto nie posiada pieniędzy, to my, mieszkańcy ulicy, chcielibyśmy zasponsorować naprawę tych fatalnych odcinków, skoro budżet miasta tak słabo wygląda – mieszkaniec nie ukrywa sarkazmu.

Tak naprawdę jednak mieszkańcy postulują, by uzupełnić ubytki w jezdni.
- Koszty eksploatacji auta w skali roku i tak są wysokie, a wzrastają jeszcze przez fatalny stan nawierzchni – tłumaczy Czytelnik.

To kolejna ulica, o którą upominają się mieszkańcy. Niedawno do Urzędu Miasta trafiła petycja w sprawie remontów ulic na Piaskach II.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto