Mistrzowie Smaku z powiatu malborskiego. Zobacz, kto wygrał kulinarny plebiscyt

rk
Zakończył się etap powiatowy naszego plebiscytu Mistrzowie Smaku. Znamy zwycięzców. Na kelnerów i kucharzy można jeszcze głosować w finale wojewódzkim.

Klienci restauracji, kawiarni (cukierni) i piekarni oddawali głosy od 28 lipca na te lokale, a także w dwóch kategoriach indywidualnych - Kucharz Roku i Kelner Roku w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" pod patronatem marszałka województwa pomorskiego.

Duże powody do radości mogą mieć właściciele Hotelu Grot i mieszczącej się w nim Restauracji Grota u zbiegu ulicy Kościuszki i al. Rodła. W kategorii kucharskiej do samego końca gra o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy dwoma pracownikami tej firmy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął mistrz kuchni w Grocie, Arkadiusz Żbikowski (267), a drugie Marta Leśniak (242), która na co dzień z nim współpracuje.

Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Bajek z Restauracji Lancelot (117).

W kategorii Kelner Roku najwięcej głosów otrzymała Martyna Jaszewska (294) z Piwniczki mieszczącej się na terenie malborskiego zamku. Duże poparcie od życzliwych klientów Lancelota dostał też kelner z tej restauracji - Paweł Szulc (142). Trzecie miejsce dla Roksany Wiśniewskiej z Panoramy w CH Jagiełło (79).

Laureaci pierwszych miejsc w kategoriach indywidualnych już mają zapewnione nagrody „powiatowe”, ale rysuje się przed nimi szansa na kolejne, bo zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który potrwa do 31 sierpnia do godz. 22.

Wśród restauracji zgłoszonych do plebiscytu zwyciężył Bis (ul. Dworcowa 24), drugie miejsce dla Groblanki z Grobelna, a trzecie zajął Lancelot (ul. Ceglana 9). W kategorii Kawiarnia/Cukiernia Roku pierwsze miejsce zajęła Carte D’or Cafe w Galerii Dekada, przed Przystankiem Patrzałkowie (ul. Kościuszki 25) i Domem Czekolady (ul. Piastowska 3). Wśród piekarni zwyciężyła Koszykowa z Malborka, przed Chlebpolem Lichnowy i GS Nowy Staw.