18+

Młodzi i dorośli radni spotkali się na boisku

(JS)
Remisem 5:5 zakończył się charytatywny mecz piłkarski pomiędzy młodzieżową i dorosłą Radą Miasta.

Choć przed spotkaniem Arkadiusz Mroczkowski, przewodniczący Rady Miasta, jako faworytów wskazywał swoje młodsze koleżanki i kolegów z samorządowych ław, to na boisku te prognozy się nie potwierdziły. Dorośli radni z Malborka, którzy do drużyny zaprosili też trzech radnych powiatowych i starostę Mirosława Czaplę, dominowali na boisku i zdecydowanie lepiej czuli się z piłką przy nodze. Piłkarskimi umiejętnościami mogli się pochwalić zwłaszcza Jacek Markowski i Jarosław Kondys. Skutecznością popisał się za to Marek Charzewski, zdobywca dwóch goli dla dorosłej rady. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wygraną bardziej doświadczonych samorządowców 4:0. Na listę strzelców, oprócz Marka Charzewskiego, wpisali się Adam Kuliński i Mirosław Czapla. Piątego gola dla dorosłych radnych strzelił w drugiej połowie Jarosław Kondys.

Dopiero w drugiej połowie spotkania, po „poluzowaniu szyków obronnych” i eksperymentach przy obsadzie bramkarza, młodzi radni potrafili znaleźć drogę do bramki starszych kolegów.

Celami imprezy była zabawa oraz akcja charytatywna – zebranie pieniędzy na sprzęt komputerowy dla podopiecznych Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Malborku. Oba cele udało się zrealizować. W przerwie meczu wystąpiła grupa taneczna FM’98, odbyła się także licytacja jednego z mistrzowskich medali Anety Florczyk, byłej mistrzyni świata strongwoman, a obecnie opiekunki Młodzieżowej Rady Malborka, a także koszulki z podpisem Izabeli Bełcik, pochodzącej z Malborka siatkarki Atomu Trefl Sopot.

Medal wylicytowali dorośli radni, którzy wspólnie uzbierali 1400 zł, a koszulka trafiła do Jerzego Skoniecznego, wiceburmistrza Malborka, który wylicytował ją za 300 zł. Zestaw gadżetów młodzi radni wylicytowali wspólnie za 120 zł.

Organizatorem imprezy była Młodzieżowa Rada Miasta Malborka.