Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowa Rada Miasta Malborka. Kolejnym obradom młodych radnych przysłuchiwali się przedstawiciele dorosłych władz

Anna Szade
Anna Szade
W sali obrad magistratu, w której zwykle debatują dorośli radni, zebrała się Młodzieżowa Rada Miasta Malborka.
W sali obrad magistratu, w której zwykle debatują dorośli radni, zebrała się Młodzieżowa Rada Miasta Malborka. Urząd Miasta Malborka
Obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Malborka. To organ konsultacyjno-doradczym dla dorosłych władz. Dlatego ich przedstawiciele przysłuchiwali się dyskusji młodych radnych.

Malborska młodzież od 2003 r. ma swój miejski samorząd. Trwa dziewiąta kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Malborka.
Dzięki niej młodzi ludzie na progu dorosłości mogą czynnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności i inicjować działania takie jak: imprezy kulturalne, sportowe czy proekologiczne.

We wtorek (10 stycznia) odbyło się czwarte posiedzenie młodych radnych. Obrady prowadziła Amelia Łaszewska, przewodnicząca MRMM. Przysłuchiwali się im Marek Charzewski, burmistrz Malborka i Paweł Dziwosz, przewodniczący Rady Miasta.
Ważnym punktem obrad były wybory prezydium rady. W niejawnym głosowaniu zdecydowano, że wiceprzewodniczącymi Młodzieżowej Rady Miasta Malborka będą Filip Kraszewski i Łucja Czapp. Funkcję sekretarzy powierzono Martynie Krzyżosiak, Igorowi Kosatce i Jadwidze Żądłowskiej.
W porządku obrad była również decyzja o wygaszeniu mandatu jednego z radnych. Podjęto również uchwałę
w sprawie powołania komisji problemowej.

Zebrani wysłuchali także sprawozdania z ostatnich działań, jakie podjęła rada. Nie są to sprawy tylko błahe. Młodzi radni spotkali się z Małgorzatą Zemlik, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku sp. z o.o. Brali również udział w debacie oksfordzkiej na temat jakości życia na Żuławach.
To wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Centrum Wsparcia Doradczego Plus” realizowanego dla Partnerstwa - Obszar Funkcjonalny Żuławy na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Fundusz Współpracy oraz Związek Miast Polskich. Organizatorem debaty było Starostwo Powiatowe w Malborku przy współpracy dyrektora Technikum nr 3 w Malborku oraz przedstawicieli Związku Miast Polskich.

ZOBACZ TEŻ: Skatepark w Malborku powstanie w etapach. Burmistrz podtrzymuje swoje deklaracje i chce wzorować się na Pszczółkach. Co tam się buduje?

W debacie uczestniczyła młodzież z czterech szkół ponadpodstawowych z Malborka: I i II Liceum Ogólnokształcącego, Technikum nr 3 oraz Zespołu Szkół Technicznych.
Debata miała za zadanie obronić lub obalić tezę sformułowaną na początku spotkania: „Żuławy nie są dobrym miejscem do życia”. Utrudnieniem dla debatujących był fakt, że uczestnicy wylosowali stronę debaty na godzinę przed spotkaniem. Musieli zatem być przygotowani na bitwę na argumenty, z którymi nie musieli się w rzeczywistości zgadzać.
Zebrany podczas spotkania materiał posłuży do sformułowania celów oraz przedsięwzięć na etapie pracy nad strategią  dla Obszaru Funkcjonalnego Żuławy.

Radni podsumowali również konkurs plastyczny zorganizowany dla szkół podstawowych "Bałwankowa zima".

Malbork. Młodzieżowa Rada Miasta nowej kadencji po pierwszym...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto