MOP Pomezania Malbork. Raport ligowy drużyn młodzieżowych

RK
Rozpoczął się nowy tydzień treningów, młodzi piłkarze myślą o kolejnych meczach, ale poniżej przedstawiamy raport ligowy przygotowany przez MOP Pomezania po minionym weekendzie.

O meczach seniorów i juniorów młodszych przeczytasz tutaj:
V liga. Pomezania - Czarni Przemysław 7:1 [ZDJĘCIA]

Juniorzy Pomezanii ulegli Lechii Gdańsk

Liga JC1 Rocznik 2000/01

Drużyna prowadzona przez Michała Krawczyka i Janusza Górskiego w 5 kolejce udała się do Piec k. Czerska, by zmierzyć się z Czarnymi i patrząc na tabelę, tak jak było do przewidzenia, nasi piłkarze pewnie wygrali 6:2 (2:1), tym samym odnosząc piąte zwycięstwo w piątym meczu.

Pomezania: Rabażyński, Galeniewski, Kluka, Kucia, Kwiatkowski, Majkowski, Rąbalski, Raczkowski, Świątek, Waśniewski, Witek oraz Czarnecki, Grosz, Lis.

Liga JD1 Rocznik 2002

Drużyna 2002 prowadzona przez Krzysztofa Leszczyńskiego oraz Wiesława Mazura zmierzyła się z niepokonaną do tej pory drużyną Spójni Sadlinki. Jak mówi stare porzekadło piłkarskie, gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Tak i my na wiele nie pozwoliliśmy drużynie gości, co cieszy.

Najmłodsze drużyny (rocznik 2006 - Arkadiusz Wesołowski oraz rocznik 2007 i mł. - Tomasz Chomicz) tym razem nie grały. W galerii u góry zdjęcia z pierwszego turnieju z udziałem najmłodszej grupy MOP Pomezania, który odbył się w Tczewie.

- Od pierwszych minut wysoko zaatakowaliśmy rywali, zdobywając dwa gole, których autorami byli Tułodziecki i Chomicz. Wynik do przerwy mógł być wyższy, ale nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Mimo korzystnego wyniku gra naszego zespołu nie zachwycała. Brakowało dokładnych podań i płynności gry – mówi trener Leszczyński. - Na drugą część spotkania wyszliśmy z nastawieniem poprawy tego elementu gry i oczywiście zdobycia kolejnych bramek. Gra naszego zespołu się poprawiła i mogliśmy oglądać wiele ciekawych zagrań. Jednak to goście zdobyli bramkę kontaktową w wyniku naszego błędu przy wyprowadzeniu piłki z naszej połowy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że drużyna ma charakter. Nie podłamaliśmy się straconą bramką i za chwilę podwyższyliśmy wynik na 3:1, a chwilę później na 4:1 (bramki: Hyrycz, Zdaniewicz). Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale trochę zawiodła skuteczność.

Nasza drużyna prowadzi w lidze dzięki kompletowi punktów zdobytemu w czterech kolejnych spotkaniach. Teraz czas na wyjazd do Kwidzyna na mecz z Rodłem.

Pomezania: Grzegorz Pluciński, Michał Marendowski, Paweł Błaszak, Jakub Jadach, Mateusz Grędzicki, Łukasz Hyrycz, Jakub Ciepliński, Michał Tułodziecki, Robert Chomicz, Kacper Gdaniec, Aleksander Zimbakov, Jakub Ziarnik, Jakub Zdaniewicz, Kacper Kuśmirek, Karol Rucki.

Liga JD2 Rocznik 2003/04

Drużyna Pomezanii 2003/04 zmierzyła się w 3 kolejce z Pogonią Prabuty i pewne było, że będzie to ciężkie spotkanie dla naszej drużyny, która składa się z wielu młodszych zawodników, ale mimo wszystko radzili sobie w pierwszych dwóch meczach bardzo dobrze. Tym razem od pierwszych minut widoczna była przewaga fizyczna gości. Pierwsza część meczu była wyrównana i obydwa zespoły miały sytuacje do zdobycia gola, ale to goście prowadzili po strzale z dalszej odległości.

- Ambitnie zaczęliśmy również drugą część meczu, szybko zdobywając bramkę wyrównującą, a autorem był Konrad Nędza. Do 40 minuty graliśmy naprawdę dobre zawody – mówi trener Krzysztof Leszczyński. - Niestety, drugą bramkę straciliśmy z rzutu rożnego, a za chwilę trzecią z karnego. Po trzecim golu jakby zeszło powietrze z naszych zawodników, a do tego upalna pogoda zrobiła swoje. Zabrakło sił i popełnialiśmy błąd za błędem, tracąc kolejno aż 5 bramek. Wynik 1:8 (0:1) nie odzwierciedla przebiegu meczu i na pewno nie zasłużyliśmy na tak wysoką przegraną. Gramy dalej, zdobywając nowe doświadczenia piłkarskie.

Tę grupę chłopców również czeka teraz mecz z Rodłem.

Pomezania: Szymon Cicherski, Kacper Kuśmirek, Karol Rucki, Oskar Kazimierski, Marcin Roztkowski, Adrian Zdaniewicz, Jakub Szczypkowski , Mateusz Rabenda, Konrad Nędza, Mateusz Latkiewicz, Sebastian Hein, Andrzej Owsa, Igor Przybytkowski.

Rocznik 2004 – gr. 14

Nasi 10-latkowie tym razem udali się z Piotrem Wilkiem do pobliskich Lasowic, by wziąć udział w ligowym turnieju organizowanym przez debiutującą w tym roczniku drużynę Juranda. Nasze dwie drużyny grały zaprezentowały się dobrze. Pierwsza pokonała Deltę Nowy Staw 2:1 po bramkach Konrada Nędzy; uległa Powiślu Dzierzgoń 1:3 (bramka Mateusza Rabendy) oraz pewnie zwyciężyła najpierw z Jurandem 5:0 (Marcel Wojciechowski, Nędza, Oliwer Kaczmarek x3) oraz Gromem Nowy Staw 7:0 po 5 bramkach Nędzy oraz Rabendy i Kaczmarka.

Dzięki bilansowi 3 zwycięstw i jednej porażki (15-4) Pomezania I zajęła 2 miejsce. Druga drużyna dzielnie walczyła, ale miała też sporo pecha. Najpierw uległa nieznacznie Powiślu Dzierzgoń 1:2 (Mateusz Latkiewicz), w kolejnym meczu przyszła porażka z Gromem 2:3 (Andrzej Owsa i Damian Podufalski), a kolejne dwa mecze to już zwycięstwa. Najpierw z Jurandem 3:1 (Filip Galara x2, Owsa) oraz z Deltą Nowy Staw 2:0 (Igor Przybytkowski i Damian Podufalski).

Rocznik 2005 – gr. 1

Zawodnicy z rocznika 2005 udali się z Sebastianem Ratajczykiem do Kwidzyna, by rywalizować w turnieju ligowym z drużynami z Kwidzyna, Nowego Dworu Gdańskiego oraz Miłoradza. Nasza pierwsza drużyna wygrała 3 mecze, pokonując 9:0 Rodło II Kwidzyn, 4:0 Deltę Miłoradz, 6:1 Pomezanię II oraz remisując z Żuławami 2:2 i minimalnie ulegając pierwszej drużynie gospodarzy 1:2.

Te wyniki pozwoliły zająć naszym chłopcom 2 miejsce. Warto dodać, iż mimo porażek coraz lepiej prezentuje się druga drużyna, która tym razem poniosła trzy porażki w identycznym stosunku po 0:2 z Żuławami, Deltą i Rodłem, ale odniosła tez zwycięstwo z Rodłem II Kwidzyn 1:0.

W miniony weekend nie grały najmłodsze drużyny (rocz. 2006 - Arkadiusz Wesołowski oraz rocz. 2007 i młodsi - Tomasz Chomicz). W galerii powyżej zdjęcia z turnieju z udziałem najmłodszej grupy, który odbył się w Tczewie w połowie września.