Na szczycie IV ligi Grom Nowy Staw przegrał z Radunią Stężyca [ZDJĘCIA, cz. 1]. Wyrównany mecz, zdecydowała jedna bramka

Po wyrównanym spotkaniu na szczycie IV ligi punkty w sobotę (28 kwietnia) wyjechały z Nowego Stawu. Wicelider Grom przegrał z liderem ze Stężycy 0:1. Decydujące dla losów meczu okazało się... pierwsze 20 minut.

Właśnie przez niespełna połowę pierwszej części spotkania dominowali goście i zostali nagrodzeni bramką w 19 minucie. Po dośrodkowaniu Mateusza Łuczaka z wolnego gospodarze nie upilnowali w polu karnym Tomasza Bejuka i ten z bliskiej odległości pokonał głową Mikołaja Jóźwiaka.

Utrata gola okazała się dobrą "terapią wstrząsową" dla miejscowych, bo z każdą kolejną minuta ich gra zaczęła wyglądać coraz lepiej. Druga część pierwszej połowy należała już do Gromu, który odważniej ruszył do przodu i stworzył sobie kilka dobrych okazji bramkowych. Dwukrotnie bramkarz Raduni ledwo wybronił strzały Tomasza Grabowskiego i Mateusza Gruszewskiego. Świetnym refleksem Patryk Kotłowski wykazał się zwłaszcza w pierwszej sytuacji, gdy najskuteczniejszy strzelec nowostawskiej drużyny z trudnej pozycji uderzył głową po dośrodkowaniu Kamila Piotrowskiego.

Po przerwie gra była już bardzo wyrównana. Więcej groźnych sytuacji strzeleckich wypracowali sobie jednak goście, ale na szczęście dla gospodarzy dobrze spisywał się Mikołaj Jóźwiak, wygrywając m.in. pojedynek sam na sam z Mateuszem Łuczakiem w 58 minucie. Nowostawianie z kolei bili głową w mur obrony Raduni. Ale też mieli swoje szanse. W 84 minucie doszło do kontrowersji w polu karnym. Według miejscowych należała się "jedenastka" Gromowi - sędzia miał inne zdanie. A już w doliczonym czasie gry w zamieszaniu podbramkowym obok "okienka" uderzył Krzysztof Danielak.

Grom: Jóźwiak - Pianka (80 Danielak), Lepczak (54 Cysewski), Wiśniewski, Gwóźdź (67 Świątek) - Piotrowski, Daukszys, Zieliński, Wesołowski - Gruszewski, Grabowski.

Radunia: Kotłowski - Klawikowski, Karasiński, Iwanowski, Gębiś - Formela (90 Domaschke), Wysiecki, Kaszuba, Naczk (64 Karniluk) - Łuczak, Bejuk (73 Kugiel).

Po tej porażce wicelider z Nowego Stawu traci do Raduni już 9 punktów, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej. - Nie składamy broni w walce o awans - mówił po meczu Marek Szczeciński, tymczasowy trener czwartoligowca zastępujący na ławce trenerskiej kontuzjowanego Grzegorza Obiałę.