Na ulicy. Streetball Malbork 2006

(Kami)

Zakończył się wakacyjny turniej koszykówki ulicznej w Malborku. Najlepszym zespołem w całych zmaganiach okazali się Ludzie Prezesa. W rozgrywkach finałowych pokonali Hoopsów i zdobyli pierwsze miejsce. Uzyskali 28 punktów. Hoopsi, którzy uplasowali się na drugiej pozycji, zdobyli 24 punkty.

Najlepszym strzelcem Streetball Malbork 2006 został Paweł Guzow z Hoops. W tej klasyfikacji rywalizacja trwała do końca. Po dwóch turniejach prowadził Adam Drążek, który mniej celnie rzucał w finale i oddał pierwsze miejsce. Guzow zdobył 198 punktów, Drążek natomiast o 10 "oczek" mniej.
- Kilka drużyn nie zgłosiło się na ostatni turniej. Między innymi Czarnuchy, którzy mieli szansę na zdobycie trzeciego miejsca - mówi Antoni Zdanowicz, organizator Streetball Malbork.

Po rozegraniu ostatnich meczów odbył się konkurs rzutów za trzy punkty. Do zmagań zgłosiło się 10 zawodników, do finału awansowało dwóch: Paweł Guzow i Filip Klepando. Lepszy po raz kolejny okazał się Guzow. Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i medale. Organizacja wakacyjnego Streetball Malbork została sfinansowana ze środków Urzędu Miasta w ramach programu "Sport dla wszystkich".