Niedziela na Castle Triathlon Malbork 2022 [ZDJĘCIA cz. 4]. Uczestnicy ironmana i "połówki" na trasie biegowej

Castle Triathlon Malbork 2022 przeszedł już do historii. Ale jeszcze wracamy do tego, co działo się w niedzielę (4 września). Rywalizacja trwała od 6 rano prawie szesnaście godzin. Etap pływacki i kolarski pokazywaliśmy w poprzednich galeriach zdjęć, a powyżej możecie obejrzeć, jak wyglądały zmagania uczestników 1/2 IM i pełnego dystansu na trasie biegowej. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia odpowiednio 21,1 km i 42,195 km.

Spis treści

Przypomnijmy, że już po raz czwarty rywalizacja na dystansie ironmana miała rangę mistrzostw Polski. Po tytuł wśród mężczyzn sięgnął Jacek Tyczyński , który do mety dotarł w czasie 8 godzin, 12 minut i 2 sekund. Wicemistrzem kraju został Łukasz Kalaszczyński, który srebro zapewnił sobie bardzo dobrą postawą na trasie maratonu biegowego, na której wyprzedził Marcina Ławickiego. Na całym dystansie uzyskali czasy odpowiednio 8.18,38 godziny i 8.20,20.

Mistrzynią Polski w ironmanie została Magda Ciołczyk, która na pokonanie 3,8 km w wodzie, 180 km na rowerze i 42,195 km biegiem potrzebowała 10.22,03 godziny. W walce o złoto wyprzedziła Ewę Urbańską (10.29,07) i Joannę Markucką (10.38,19).

Pełen dystans ukończyło 228 osób. Tradycją jest, że ostatniego uczestnika wita się w Malborku jak wielkiego mistrza. Amadeusz Burdziak ukończył swoje wyzwanie w czasie 15 godzin, 50 minut i 15 sekund.

W niedzielę podczas Castle Triathlon Malbork 2022 rywalizowali też uczestnicy 1/2 ironmana. Rozpoczęli zmagania o godz. 9, a pierwszy z nich w ciągu niespełna czterech godzin pojawił się na mecie. To Tomasz Marcinek, który wygrał w czasie 3.58,07 godziny. Drugie zawodnika wyprzedził prawie o 9 minut, a był nim Paweł Mitruś (4.07,05). Na trzecim stopniu podium znalazł się Łukasz Krieger (4.11,07).

Półironmana ukończyło 358 osób. Na trasie nie zabrakło mieszkańców Malborka. Oto ich miejsca:

• Łukasz Godlewski - 88 miejsce open, 4.58,44
  • Roman Babciak - 118 m. open, 5.07,25
  • Grzegorz Kulik - 120 m. open, 5.07,51
  • Maciej Rażewski - 235 m. open, 5.41,16
  • Adam Jasnoch - 335 m. open, 6.43,15

W rywalizacji kobiet na dystansie 1/2 ironmana najlepsza była Karolina Jahnz - 4.37,03, przed Agnieszką Kropiwnicką - 4.48,16 i Anną Nowak - 4.55,41.

Po raz pierwszy podczas Castle Triathlon Malbork wyłoniono też mistrzynie i mistrzów Malborka i gminy Malbork. Oto oni: