Niższe ligi. Nogat Malbork rozgromił Pogoń Smętowo [ZDJĘCIA]. Błękitni Stare Pole stracili punkty, Delta Miłoradz z kompletem

Trzy drużyny z powiatu malborskiego mają za sobą swoje mecze w ramach 12 kolejki A-klasy. Bilans soboty (17 października) to 2 zwycięstwa i 1 remis.

W Starym Polu spotkały się drużyny z czołówki - wicelider Błękitni z czwartym Świtem Radostowo. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Kiedy wydawało się, że już po wszystkim i gospodarze będą musieli przełknąć gorycz porażki, w doliczonym czasie gry uśmiechnęło się szczęście. Po karnym w 95 minucie remis uratował Kamil Piotrowski.

Ten jeden punkt sprawił, że ekipa ze Starego Pola awansowała na 1 miejsce w tabeli (28 pkt), bramkami wyprzedzając Wisłę Korzeniewo. Ona swój mecz rozegra w niedzielę.

Błękitni: Królikowski - Kotowski, Kurek, Lepczak, Płachta (Kończyński) - Witkowski, Górak (Orłowski), Piotrowski, Szramka (Lewandowski), Rogowski - Grabowski.

Delta Miłoradz nie składa broni w walce o dwa miejsca premiowane awansem. Przed tygodniem przegrała na swoim boisku 1:3 z Błękitnymi Stare Pole, a teraz też zadanie nie było łatwe, bo wyjazdowe spotkanie z Ruchem Gościszewo, który ostatnio miał serię trzech zwycięstw. Po dwóch dwóch bramkach Filipa Wądołowskiego trzy punkty trafiły do Delty, która wygrała 2:0.

Na stadionie przy ul. Parkowej w Malborku doszło do ważnego meczu w dolnych rejonach klasyfikacji. Nogat musiał pokonać Pogoń Smętowo, by odskoczyć w tabeli. Podopieczni trenera Krzysztofa Leszczyńskiego wygrali 6:1. Od około 25 minuty mieli ułatwione, bo bramkarz gości za faul tuż za polem karnym dostał czerwoną kartkę. Na ławce nie było drugiego golkipera, więc między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola gry.

Skra Kończewice, zamykająca tabelę, zagra w niedzielę w Postolinie z Błyskawicą.