Niższe ligi. Pierwsze zwycięstwo Pomezanii Malbork w nowym sezonie [ZDJĘCIA]. W A-klasie premierowa wygrana Nogatu

W meczu bez większej historii malborska Pomezania pokonała w niedzielę 2:0 Victorię Kaliska w II kolejce V ligi. Kolejne spotkania rozegrali też A-klasowcy, a w najniższej lidze rozpoczął się nowy sezon.

Prowadzenie w niedzielnym meczu przy Toruńskiej Pomezania objęła po bramce Marlona Orlando Escobara, z pochodzenia Gwatemalczyka, urodzonego w Stanach Zjednoczonych, ostatnio mieszkającego w Niemczech. Nowy nabytek na pewno wyróżnia się wielkimi chęciami do gry.

Bohaterem drugiej akcji bramkowej był Piotr Wilk, który powrócił do składu po długiej przerwie. Tuż przed przerwą przyłożył stopę z bliskiej odległości, wykorzystując podanie Mateusza Kobylińskiego, finalizując bardzo ładny atak gospodarzy. W drugiej połowie niewiele się działo. Pomezania stwarzała zagrożenie po rzutach rożnych - po jednym z nich zawodnik Victorii wybił piłkę z linii bramkowej. Przyjezdni raz zmusili Dawida Pelcera, bramkarza Pomezanii, do dużego wysiłku.
Przez ponad 20 minut malborczycy grali w przewadze jednego zawodnika. Obrońca gości dostał czerwoną kartkę za to, że nieprzepisowo zatrzymał Marlona, gdy ten biegł już sam na sam z bramkarzem.

W składzie gospodarzy od pierwszej minuty grało dwóch 16-latków, a po przerwie na boisko weszło dwóch kolejnych zawodników w tym wieku.

Pomezania: Pelcer – Wilk, Grędzicki, Jeleń, Sobczyński – Kobyliński (78 Kiełkowski), Jurczyk, Łazarczyk, Dryjas (46 Jadach) - Escobar, Drewek.

W A-klasie pierwsze zwycięstwo odniósł beniaminek Nogat Malbork, który na wyjeździe pokonał 2:1 Świt Radostowo. Delta Miłoradz po porażce na inaugurację z Błękitnymi Stare Pole 1:2 tym razem rozgromiła na wyjeździe 6:0 Ruch Gościszewo. Staropolanie zgarnęli drugi komplet punktów, wygrywając u siebie 2:1 z GKS Gardeja. Skra Kończewice, kolejny z beniaminków, przegrała 0:3 w Trzcianie z Rodłem.

Sezon w miniony weekend rozpoczęły drużyny B-klasowe. W grupie szóstej grają zespoły z powiatów malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wyniki rozegranych meczów: Mady II Ostaszewo - Błyskawica Postolin 0:6, Błękitni Kmiecin - Czarni II Przemysław 6:0, Tęcza Szropy - Lisovia Lisewo Malb. 2:5, KS Czernin - Jurand Lasowice Wlk. 1:2,

Orzeł Ząbrowo miał grać z Bałtykiem Sztutowo, ale goście nie dotarli na mecz. Z kolei AP Malbork zagra z Realem Myszewo we wtorek, 20 sierpnia. W tej kolejce pauzuje Grom II Nowy Staw.