Nogat Malbork przegrał 3:4 z Rodłem Trzciano. Zmalały szanse na awans malborczyków do A-klasy

(JS)
Nogat Malbork po dramatycznym meczu przegrał na własnym boisku z Rodłem Trzciano 3:4 (1:2). Obie drużyny walczą o awans do A-klasy.

Nogat Malbork i Rodło Trzciano miały przed sobotnim meczem tyle samo punktów na koncie (32). Nogat plasował się na drugim miejscu w tabeli dającym bezpośredni awans do A-klasy, a Rodło było trzecie. Po spotkaniu zespoły zamieniły się pozycjami, a malborczycy tracą do drugiej lokaty 3 pkt.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem gości 2:1 (gol Tomasza Piechoty). Po zmianie stron boiska Rodło podwyższyło na 3:1. Nadzieję na dobry wynik dał zawodnikom Nogatu Maciej Gębicki, który pokonał golkipera gości strzałem z rzutu wolnego (okoliczności zdobycia gola obejrzysz na zdjęciach nr 17-25). Przez około dwadzieścia minut gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika (zdjęcia nr 36-37). Już w doliczonym czasie gry Nogat doprowadził do remisu 3:3 po strzale Kamila Wrońskiego (zdjęcia nr 43-46). Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się spotkanie na szczycie VIII grupy B-klasy, Rodło przeprowadziło akcję, która dała im zwycięskiego gola.

Następnym ligowym rywalem Nogatu będzie Ruch Gościszewo.