Nogat Malbork rozgromił Real Myszewo w ważnym meczu w B-klasie. W najniższej lidze też są emocje

Pokonując w sobotę (27 maja) Real Myszewo w 19 kolejce B-klasy, Nogat Malbork zwiększył swoje szanse na awans do A-klasy. Jeszcze bliżej jest Jurand Lasowice Wielkie, lider tabeli.

Nogat Malbork - Real Myszewo 6:0 (2:0)

Przed tym meczem Nogat Malbork zajmował 2 miejsce (i tak pozostanie) z 34 punktami, a Real Myszewo był trzeci z 32 pkt w tabeli grupy 6 malborskiej B-klasy. Każdy chciał wygrać, by zachować szanse na awans. Potem zostaną jeszcze trzy kolejki, a w walce liczą się jeszcze Bałtyk Sztutowo, Ruch Gościszewo i oczywiście lider, Jurand Lasowice Wielkie.

Na początku sobotniego meczu w Malborku Real trochę przycisnął Nogat, ale z czasem gra się wyrównała, a w końcówce pierwszej połowy gospodarze zadali dwa ciosy przeciwnikowi. Najpierw w 41 minucie w zamieszaniu na polu karnym ostatni piłkę kopnął Karol Seremak, z około 11 metrów trafiając do siatki. Minutę później było już 2:0. Goście popełnili błąd przy wyprowadzaniu akcji. Nogat wyszedł z kontrą, którą w sytuacji sam na sam z bramkarzem wykończył Łukasz Adrychowski.

Tuż przed przerwą Real nie wykorzystał szansy na bramkę kontaktową. Po przerwie malborczycy nastawili się na obronę wyniku, co też było przyczyną dominacji gości, która trwała około 20 minut. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego piłka trafiła do Bartłomieja Skotarka, który uderzeniem głową podwyższył wynik na 3:0.

W 75 i 76 minucie malborczycy odebrali Realowi wszelkie nadzieje na dobry wynik. Najpierw Marcin Jarząbek na długim słupku zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła; następnie indywidualną akcję lewą stroną przeprowadził Seremak, który wszedł w "szesnastkę" i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 88 minucie rezultat ustalił Jarząbek.

Nogat: Jachimowski – Wrona, Czubak, Skotarek, Nosko – Jarząbek, Kukawka (87 Żmuda), Boroszko (55 Domachowski), Adrychowski (82 Dalecki), Kuzikowski (87 Elko) – Seremak.

Real: Grzywacz – Dziuba, K. Cira, Link (70 B. Legawiec) – Łata, Moryto, Wirkus, Matczuk (60 Wójtowicz), Balcerowski, K. Legawiec (88 A. Płócienniczak) – J. Cira.

Liderem grupy 6 malborskiej klasy B jest Jurand Lasowice Wielkie, który w 19 kolejce w sobotę (27 maja) pokonał 5:1 Tęczę Szropy i ma 43 pkt. Nogat jest drugi z 37 pkt na koncie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0