Nowy Staw. Bieg Świętego Mikołaja odbył się po raz pierwszy [ZDJĘCIA]. Biegali i szli ulicami miasta

133 biegaczy i 13 maszerów nordic walking ukończyło I Bieg Świętego Mikołaja, który w sobotni wieczór (14 grudnia) odbył się w Nowym Stawie.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans około 5,5 kilometra trasą poprowadzoną ulicami miasta. Najpierw mniejsze okrążenie z rynku Kościuszki ulicą Jana Pawła II, Gdańską, do ronda i z powrotem na rynek, a potem stąd dwa duże okrążenia przez Gdańską, obwodnicę, ul. Obrońców Westerplatte do mety przy "ołówku".

Najszybciej, w czasie 19,53 minuty, na mecie pojawił się Bartosz Jarocki ze Szczecina. Na podium wyprzedził Tomasza Hapke z Wilkowa (20,10) i Tomasz Wilbika z Braniewa (20,49). Najlepsze miejsce spośród mieszkańców powiatu malborskiego zajął Zenon Kaszubowski z Active Malbork (21,12), który był szósty; spośród mieszkańców gminy Nowy Staw - Jakub Babciak z Nowego Stawu (21,23), który dotarł na 8 pozycji.

Wśród kobiet zwyciężyła Agata Bochoń z Malborka (25,02), przed Anetą Wicek ze Starogardu Gdańskiego (26,26) i Dorotą Kapuścińską z Kamienicy (26,54). Spośród mieszkanek powiatu malborskiego najlepsze miejsce wśród pań - ósme - zajęła Urszula Sawicka z Dębiny (27,49).

Trasę pokonało 133 biegaczy.

Na prośbę maszerów organizatorzy Biegu Świętego Mikołaja znaleźli i dla nich miejsce na liście startowej. Dystans 5,5 km przeszło 13 osób z kijkami. Wśród mężczyzn najszybciej Krzysztof Stachórko z Pasłęka (37,16), a wśród kobiet - Lidia Dęga z Tralewa (39,07).
Zanim wystartowali dorośli, na ulicy Obrońców Westerplatte odbyły się biegi dzieci.