Olimpico Malbork odpadło z Pucharu Polski po porażce ze Sztormem Gdańsk

rk
Podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego otrzymały w środę lekcję futbolu od starszych i bardziej doświadczonych rywalek. Sztorm AWFiS Gdańsk to obecnie dziewiąta drużyna ekstraligi. Dziewczyny z Malborka, grające w pomorskiej grupie III ligi, uległy im 0:14.

Już przed meczem wiadomo było, że o niespodziankę będzie niezwykle trudno. Przyjezdne od początku dytkowały warunki na boisku przy ul. Parkowej. Do przerwy prowadziły 5:0, a w drugiej połowie dołożyły jeszcze 9 bramek.

- Niestety, piłkarki Sztormu były zbyt silne. Okazało się, że między III ligą a ekstraligą jest przepaść. W drugiej połowie, około 70 minuty opadliśmy całkowicie z sił. Przy wyniku 0:8 nasze zawodniczki nie miały ochoty odbierać już piłki rywalkom - relacjonuje Jerzy Wnuk-Lipiński.

Olimpico grało w składzie: Białowąs, Lewandowska, Gardyjasz, Mąkowska, Riecke, Laskowska, Gdaniec,
Pazio, Cisewska, Pawlikowska, Wróbel, Wielewicka, Niezgoda, Karwasz, Daukszys.

Teraz głowy do góry, bo dziewczyny z Malborka czeka kolejny mecze ligowy. W najbliższą sobotę (19 września) Olimpico podejmie Centrum Pelplin. Początek o godz. 13 przy ul. Toruńskiej.