Olimpico Malbork w 1/16 finału mistrzostw Polski w piłce nożnej dziewcząt do lat 13

Drużyna Olimpico jako mistrz województwa pomorskiego rywalizowała następnie w turnieju 1/32 finału MP podczas turnieju w miasteczku Krobia w Wielkopolsce. Pomimo jednej porażki w tej rywalizacji dziewczyny nadal są w grze.

W turnieju miały uczestniczyć cztery drużyny, ale nie dojechała ekipa UKS Orzeł 2010 Wałcz, więc pozostałe zespoły zdobyły punkty walkowerem. W pierwszym swoim spotkaniu podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego z Olimpico przegrały 0:4 z drużyną miejscowego klubu KA 4 resPect Krobia.

W drugim meczu dziewczynom poszło już dużo lepiej i po dwóch bramkach Julii Jędrzejewskiej pokonały 2:0 MUKS PS Kostrzyn. Dzięki temu, że kostrzynianki w wyższym stosunku niż Olimpico uległy gospodyniom (0:4), to malborski zespół z drugiego miejsca uzyskał awans do 1/16 finału MP.

- Jeszcze nie wiemy, z kim zagramy w kolejnym etapie. Będziemy się starali o organizację jednego z turniejów - mówi Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico. - Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn. Podziękowania należą się też rodzicom i trenerom za ich wkład w ten sukces. Chciałbym także podziękować naszym sponsorom: firmom Leier Polska i Expert Sierakowice, miastu Malbork, Starostwu Powiatowemu w Malborku i gminie Sierakowice.

W tegorocznych rozgrywkach młodziczek U-13 skład Olimpico razem z malborskimi piłkarkami tworzy też kilka zawodniczek Panter Sierakowice.
W Krobi zagrały: Bławat, J. Jędrzejewska, N. Jędrzejewska, Beeg, Zyra, Wodzińska, Płotka, Bulczak, Cyman, Malek, Szychta, Łachmacka, Smętoch, Gniba, Trepczyk, Czyżowska.