Orlęta zagrały w Malborku... na szóstkę

Klęska - tak można streścić mecz IV-ligowej Pomezanii z Orlętami Reda. Gospodarze przegrali w sobotę aż 0:6. W V lidze w drużynie Gromu Nowy Staw zagrał trener Marek Kwiatkowski.

Mało kto z kibiców, którzy w sobotę przyszli na stadion miejski w Malborku, spodziewał się takiego rozstrzygnięcia meczu IV ligi pomiędzy Pomezanią a Orlętami Reda. Zwłaszcza że we wcześniejszej kolejce malborczycy wygrali na wyjeździe z Pomorzem Potęgowo i pozbawili tamten zespół 1 miejsca w tabeli. Sobotni przeciwnik Pomezanii - Orlęta - też należy do czołówki tabeli. Niestety, z redzianami piłkarzom trenera Tomasza Mazurka gra zupełnie się nie ułożyła. Do przerwy przegrywali 0:3, w drugiej połowie goście dołożyli kolejne trzy gole, Pomezania nie strzeliła żadnego i blamaż stał się faktem.

Lepsze wieści nadeszły z boisk V ligi. Z dwóch naszych drużyn powody do zadowolenia ma Grom Nowy Staw. Pokonał na swoim boisku 3:0 Relax Ryjewo. W tym meczu wspierał swoich piłkarzy jako zawodnik trener Marek Kwiatkowski. Spędził całe spotkanie w linii obrony.

Delta Miłoradz także grała na swoim boisku. Przegrała 1:2 (0:2) z niżej notowanym Ceramikiem Łubiana.