Orzeł Malbork pokonał 3:0 Wieżycę Stężyca

(JS)
Siatkarki UKS Orzeł Malbork pokonały zespół GKS Wieżyca Stężyca w swoim czwartym meczu w pomorskiej III lidze seniorek. Dzięki tej wygranej nadal liczą się w walce o awans do II ligi.

UKS Orzeł Malbork pokonał GKS Wieżyca Stężyca 3:0 (25:19, 25:23, 25:16). Wielkie emocje panowały w drugim secie, gdy wydawało się, że Wieżyca, która objęła wysokie prowadzenie, doprowadzi do wyrównania. Końcówka seta należała jednak do podopiecznych trenera Szymona Żołędziewskiego, które sukcesywnie zaczęły odrabiać straty skutecznym atakiem, solidną obroną i mądrą zagrywką. Po przegraniu drugiego seta podłamane zawodniczki ze Stężycy nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z siatkarkami Orła w trzecim secie i gładko przegrały 16:25.

We wcześniejszych meczach w ramach pomorskiej III ligi Orzeł pokonał po 3:0 MTS Kwidzyn i UKS Libero Starogard Gdański oraz uległ 1:3 EC Wybrzeże APS TPS Rumia. Zdaniem trenera Szymona Żołędziewskiego to właśnie drużyna z Rumii oraz Wieżyca są najpoważniejszymi kandydatami do awansu do II ligi. Sobotnie zwycięstwo nad drużyną ze Stężycy pokazało, że siatkarki z Malborka, które w tym roku świętowały zdobycie mistrzostwa Polski w kategorii młodziczek, mogą śmiało rywalizować także w lidze seniorskiej.

Zgodnie z terminarzem Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej kolejny mecz Orzeł zagra 17 grudnia z UKS Libero Starogard Gdański.