18+

Orzeł Malbork pokonał KS Murowana Goślina 3:0 (25:15, 25:15, 25:21). Teraz czas na Impel Gwardię II

Siatkarki Orła Malbork wygrały 3:2 baraż z KS Murowana Goślina o utrzymanie w II lidze. W piątym, decydującym meczu podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego ograły rywalki 3:0.

Zespół KS Murowana Goślina przyjechał do Malborka na piąty mecz barażowy w okrojonym składzie. Trenerka Ewa Miciul miała do dyspozycji tylko 7 zawodniczek. Trener Orła mógł wystawić dwie szóstki, ale przez większość meczu na parkiecie przebywało także 7 zawodniczek: Patrycja Kowalska, Daria Dąbrowska, Dominika Mikołajewska, Monika Zachaczewska, Katarzyna Kuleta, Dagmara Dąbrowska i Klaudia Kulig. Pod koniec drugiego seta na boisku pojawiła się jeszcze Klaudia Kostkowska, a w trzeciej partii Agata Michalewicz i Małgorzata Wysocka.

Zwycięstwo Orła nie podlegało dyskusji. Dwa pierwsze sety siatkarki z Malborka kończyły z przewagą 10 punktów. Podobnym rezultatem mogła się skończyć także trzecia partia, ale zbytnie rozluźnienie zawodniczek sprawiło, że siatkarki KS Murowana Goślina odrobiły sporą stratę i w końcówce zrobiło się nerwowo. Po powrocie na parkiet podstawowej szóstki dziewczyny Orła opanowały sytuację i wygrały tego seta 25:21.

Teraz Orła czeka ostatnia odsłona walki o utrzymanie w II lidze - dwumecz z Impelem Gwardią II Wrocław, drużyną trzecioligową aspirującą do występów w tej klasie rozgrywkowej. O zwycięstwie zadecyduje lepszy bilans setów lub małych punktów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Malborku w niedzielę (19 maja) o godz. 18 w hali sportowej Gimnazjum nr 3.