Orzeł Malbork przegrał z Jokerem Świecie i odpadł z Pucharu Polski

Na pierwszej rundzie zakończyła się przygoda Orła Malbork w Pucharze Polski. Orzeł przegrał z pierwszoligowym MUKS Joker Mekro Świecie 0:3.

Mecz pierwszej rundy Pucharu Polski odbył się w środę (15 października) w hali Gimnazjum nr 3. Orzeł Malbork nie był faworytem spotkania, bo za przeciwnika miał pierwszoligową drużynę MUKS Joker Mekro Świecie. Podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka starały się, ale przewaga rywalek w dwóch pierwszych setach była bardzo wyraźna.

W trzeciej partii gospodynie pokazały się z bardzo dobrej strony. Przez większość seta prowadziły, ale zawodniczki Jokera w końcówce doprowadziły do remisu, a potem osiągnęły dwupunktową przewagę. O waleczności siatkarek Orła świadczyła długa wymiana przy stanie 24:23 dla zespołu ze Świecia. Dzielnie broniły ataki rywalek przy piłce meczowej, ale same też nie potrafiły zdobyć punktu remisowego. Ostatecznie decydująca partia skończyła się przegraną 23:25.

Przed Orłem rywalizacja w II lidze. W sobotę i niedzielę zagra na wyjeździe dwa mecze z zespołami z Polic. Najpierw z liderem tabeli - Chemikiem, a potem z miejscowym SMS.