Orzeł Malbork zagra w środę mecz pucharowy z MUKS Joker Mekro Świecie

W środę (15 października) siatkarki Orła Malbork rozegrają mecz pierwszej rundy Pucharu Polski. Rywalem będzie pierwszoligowa drużyna MUKS Joker Mekro Świecie.

Orzeł Malbork dobrze zna swojego najbliższego rywala pucharowego. Z MUKS Joker Mekro podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka grały w poprzednim sezonie II ligi. Niecały rok temu drużyna ze Świecia pokonała w Malborku Orła 3:2, a na początku br. w meczu rewanżowym Joker na swoim boisku wygrał 3:0.

Siatkarki ze Świecia ostatecznie zagrały w turnieju kwalifikacyjnym do I ligi i wygrały go. Dziś rywalizują w wyższej klasie rozgrywkowej. Na razie rozegrały jedno spotkanie w I lidze, zakończyło się ono zwycięstwem 3:2 nad Silesią Volley MSK MOSiR Mysłowice.

MUKS Joker Mekro Świecie będzie faworytem środowego spotkania, ale gospodynie na pewno powalczą o zwycięstwo.
- To będzie na pewno ciężki mecz, Joker jest zdecydowanym faworytem, ale my powalczymy o jak najlepszy wynik - mówi Paweł Tercjak, trener Orła Malbork. - Mamy już zarejestrowane wszystkie zawodniczki. Ten mecz posłuży nam do sprawdzenia ich formy i ustalenia pierwszego składu. Myślę, że szansę gry otrzymają wszystkie siatkarki.

Mecz pucharowy rozpocznie się w środę (15 października) o godz. 16 w hali Gimnazjum nr 3.