Oskar Wąsik z Sokoła Malbork po bardzo dobrym starcie w Biegu Szpęgawskim

Facebook/Bieg Szpęgawski
Oskar Wąsik z SKS Sokół Malbork zajął najlepsze miejsce spośród reprezentantów powiatu malborskiego w ogólnopolskim Biegu Szpęgawskim.

Mieszkańcy powiatu malborskiego w Biegu Szpęgawskim

Bieg Szpęgawski na dystansie 5 km jest jednym z najstarszych biegów ulicznych na Pomorzu, z historią w tle, dedykowany wszystkim biegaczom amatorom i wyczynowcom. Dodatkowo młodzi zawodnicy w wieku 13-19 lat brali udział w rywalizacji na milę.

Impreza, w której uczestniczyło blisko 600 osób, odbyła się w minioną niedzielę (2 kwietnia). Bieg główny pomiędzy Szpęgawskiem a Starogardem Gdańskim, na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, w tym na drodze krajowej nr 22, został poprowadzony w bardzo szybkim tempie. Z czasem 14.26,75 minuty wygrał Raman Adamovich z Leszna.

Najlepiej spośród zawodników z powiatu malborskiego spisał się Oskar Wąsik, lekkoatleta SKS Sokół Malbork, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego. W czasie 16.17,05 minuty zajął 12 miejsce w klasyfikacji open i zwyciężył w kategorii 16-19 lat.
Reprezentantów naszego powiatu w Biegu Szpęgawskim było więcej. Ich wyniki możesz sprawdzić na stronie elektronicznezapisy.pl Ale warto wiedzieć, że druga w kategorii kobiet do lat 50 była Agnieszka Stolarów (21.20,96), a trzecie w kategorii mężczyzn M40 - Marcin Tur (17.06,91).

Jeżeli chodzi o SKS Sokół, klub informuje, że wyjazd w jego przypadku był dofinansowany ze środków budżetu miasta Malborka w ramach zadania „Upowszechnianie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Dodajmy jeszcze, że trener Norbert Sajkowski zaprasza dzieci i młodzież oraz osoby niepełnosprawne na zajęcia lekkoatletyczne we wtorki w godz.15.45-17.30 w hali II LO w Malborku.