Oto malborscy zwycięzcy 66 Plebiscytu Sportowego "Dziennika Bałtyckiego" [ZDJĘCIA]. Nagrody odebrali w Hotelu Sopot

rk
Zaczynamy nowy rok, ale przełom lat to pretekst do podsumowań. Temu służy też plebiscyt „Dziennika Bałtyckiego” organizowany w całym województwie pomorskim, podzielony na trzy części.

Jedną z części dorocznego konkursu były plebiscyty powiatowe z późniejszym finałem wojewódzkim - w sześciu kategoriach. W powiecie malborskim Juniorką Roku została Aleksandra Kurek (AKP Jastrząb Malbork), Juniorem Roku - Czesław Raburski (wychowanek MOP Pomezania Malbork), Seniorką Roku - Julia Tomaszewska (KSC Słodki Smok Malbork), Seniorem Roku - Piotr Sobieraj (Pomezania), Trenerem Roku - Michał Anslik (Pomezania), a Drużyną Roku - KSC Słodki Malbork.

W finale wojewódzkim w swojej kategorii zwyciężył Czesław Raburski, a KSC Słodki Malbork zajął drugie miejsce.

Najstarszą częścią naszego plebiscytu była ta, w której Czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego” za pomocą gazetowych kuponów wybierali Najlepszego Sportowca Pomorza w 2018 roku spośród 20 zawodników nominowanych przez kapitułę. Liczba punktów zgromadzonych na kuponach zadecydowała o triumfie zwycięzca zawodów o Puchar Świata w wioślarstwie - Mateusza Biskupa, wioślarza AZS AWFiS Gdańsk, który jest wychowankiem Unii Tczew, a pochodzi z Lisewa Malborskiego.

Trzecia część konkursu to wybór Sportowca Pomorza 2018 roku tylko decyzją kapituły 66 Plebiscytu Sportowego „Dziennika Bałtyckiego”. Zdecydowała ona, że tytuł należy się Piotrowi Nowakowskiemu, siatkarzowi Trefla Gdańsk, mistrzowi świata. Oprócz symbolicznego medalu zdobył też nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Uroczystość podsumowująca plebiscyt odbyła się w czwartek w Hotelu Sopot. Więcej zdjęć można znaleźć tutaj: Podsumowanie 66 Plebiscytu Sportowego "Dziennika Bałtyckiego"