Oto mistrzowie powiatu malborskiego w biegach przełajowych. Wyniki podstawówek i szkół ponadpodstawowych

Archiwum II LO Malbork
Dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego i chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zostali mistrzami powiatu malborskiego w sztafetowych biegach przełajowych. We wtorek (13 października) wezmą udział w finale wojewódzkim.

Zawody odbyły się tradycyjnie na polanie w Parku Miejskim. Normalnie sztafety składają się z 10 zawodników, tym razem - ze względów bezpieczeństwa - zostały zmniejszone do sześciu osób. Wśród szkół ponadpodstawowych dziewczyny rywalizowały na dystansie 6x800 m. Zwyciężyła reprezentacja II LO w składzie: Anna Włodarczyk, Maria Szczerbińska, Nadia Walentynowicz, Aleksandra Kurek, Antonina Rygielska i Oliwia Korda. Opiekun: Norbert Sajkowski.

Licealistki z "dwójki" wygrały z dużą przewagą. Kolejne miejsca zajęły drużyny ZSP 4, ZSP 3 i I LO.

Wśród chłopców na dystansie 6x1000 m rywalizacja była bardzo zacięta. Dosłownie o kilka metrów od II LO lepsza okazała się drużyna ZSP 4, która biegła w składzie: Ksawier Rajkowski, Nikodem Czyrzon, Mateusz Sarnowski, Philip Witka, Karol Królikowski, Damian Raczkowski, Jakub Jędrzejewski i Patryk Wojtkowski. Opiekunowie: Karol Pikała i Mariusz Świst.
Kolejne miejsca: II LO, ZSP 3 i I LO.

Finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych, w których udział wezmą dziewczęta z II LO i chłopcy z ZSP 4 Malbork, odbędą się 13 października w Człuchowie.

W mistrzostwach powiatu rywalizowali też uczniowie szkół podstawowych - klasy VI-VIII w ramach igrzysk młodzieży szkolnej, a klasy V-VI - w ramach igrzysk dzieci.