Oto Osobowości Roku 2020 w powiecie malborskim. Wszystko jasne, głosowanie w etapie powiatowym zakończone

red.
Zakończyło się głosowanie w powiatowym etapie plebiscytu Osobowość Roku 2020. Znamy więc czworo laureatów.

W kategorii „Działalność społeczna i charytatywna” najwięcej głosów otrzymała Lidia Kusz, przewodnicząca Malborskiej Rady Seniorów i wiceprezes Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - za pomoc niesioną seniorom w czasie pandemii. Drugie miejsce zajęli Maria i Edward Skalany - nominowani m.in. za prowadzenie grupy pomocowej na Facebooku. Trzeci był Krzysztof Osijewski, dyrektor Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki - nominowany za zorganizowanie wielkiej akcji z paczkami dla dzieci w mikołajki 2020.

W kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna” najwięcej głosów przyznano Wioletcie Klepackiej, dyrektor Domu Pomocy Społecznej, za sprawne zarządzanie placówką w trudnym czasie epidemii. Kolejne miejsca też zajęły panie. Drugie - Magdalena Roman, autorka książki o gminie Stare Pole, która długo prowadziła, a trzecie - Joanna Reszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku.

W malborskiej kulturze wiernych fanów ma Celina Pacanowska, założycielka i kierownik zespołu tanecznego Bursztynki, która dzięki ich głosom na finiszu wyprzedziła młodego kompozytora i pianistę, Pawła Michała Chmielnickiego. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Zając-Baca, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych MaKUL@TURA.

W kategorii dla lokalnego biznesu zdecydowanie pierwsze miejsce zajęła Alicja Miazga, właścicielka firmy 4Plast z Nowego Stawu działającej w branży recyklingu opadów plastikowych. Mieszkańcy głosowali też na Pawła Ślusarczyka, który założył firmę Optimal Baits, specjalizującą się w produkcji kulek proteinowych, które są idealną zanętą na karpie.

Zwycięzcy przeszli do finału wojewódzkiego, który rozpocznie się 31 maja i potrwa do 8 czerwca. Więcej informacji na temat plebiscytu można znaleźć TUTAJ

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie