Otwarte szachowe mistrzostwa Malborka. Tadeusz Okruciński po raz kolejny najlepszy

Tadeusz Okruciński został szachowym mistrzem Malborka. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend, wzięło udział ponad 70 zawodników.

Mistrzostwa Malborka w szachach podzielone na dwie grupy

Otwarte mistrzostwa Malborka w szachach zostały zorganizowane przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji w sobotę i niedzielę (16-17 września) w sali konferencyjnej Szkoły Łacińskiej.

Licznie przybyli zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach. W silniejszej grupie A wystąpiło 42 doświadczonych szachistów, w grupie B zagrało 29 osób, które nie mają jeszcze wysokiego rankingu. Turnieje składały się z 7 rund, a zawodnicy mieli w każdej partii po 50 minut do namysłu i dodatkowo po 10 sekund na każde posunięcie – informują organizatorzy.

Faworytem zawodów był Tadeusz Okruciński, malborczyk reprezentujący klub Korona Gdańsk, który posiada w swoim dorobku wiele tytułów szachowego mistrza Malborka i został rozstawiony na liście startowej z numerem 1. Takie miejsce zajął też w rywalizacji w grupie A, sięgając po kolejny tytuł mistrzowski.

Tadeusz Okruciński wygrał swoje partie w pierwszych sześciu rundach, a remis w ostatniej zagwarantował mu 1 miejsce w klasyfikacji końcowej. O pół punktu wyprzedził Tomasza Kempińskiego (KS Korona Zakrzewo). Trzeci był Nikita Semenukha z Ukrainy. Najlepiej z reprezentantów klubu szachowego MCKiE zaprezentowali się Janusz Stępień (9 miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Szymon Jankowski (18 lokata i podwyższenie kategorii szachowej).

Grupę B wygrał Maciej Szramka z Tczewa z dorobkiem 6,5 punktu, przed Wojciechem Niedzielą – także z Tczewa (6 pkt) i Antonim Narwojszem z UKS Korona Gdańsk (5 pkt). Najlepsi przedstawiciele klubu MCKiE w tej grupie: to Piotr Jankowski (7 miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Janusz Spich (11 miejsce).