Pierwszym dzieckiem, które w 2023 roku urodziło się w Malborku, jest Nikola

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Tymon jako ostatni urodził się w 2022 roku w szpitalu w Malborku. Z kolei Nikola jako pierwsza przyszła tutaj na świat w nowym, 2023 roku. „Spotkali się” na jednej sali.

Porodówka w Szpitalu im. dr Jadwigi Obodzińskiej-Król w Malborku (Powiatowe Centrum Zdrowia) ma taką renomę, że rodzą tutaj panie nie tylko spoza naszego powiatu, ale nawet spoza województwa pomorskiego.

Pierwszym maluszkiem, który urodził się tu w 2023 roku, jest Nikola Liberacka z Fijewa koło Lubawy w województwie warmińsko-mazurskim. Rodzice specjalnie jechali około 135 kilometrów. Córeczka pani Karoliny i pana Tomasza pojawiła się na świecie 1 stycznia o godz. 11.30 z wagą 3320 g i długością 55 cm. Jest zdrowa jak ryba, otrzymała 10 punktów w skali Apgar.

Nikola na tej samej sali „spotkała się” z Tymonem Jakubowskim z Malborka, który był ostatnim dzieckiem urodzonym w malborskim szpitalu w 2022 roku. Syn pani Izabeli i pana Marcina przyszedł na świat 30 grudnia o godz. 22.15. Ważył 3380 gramów i miał 54 cm długości.

W 2022 roku w tutejszej porodówce przyszło na świat 607 dzieci, których rodzice – jak już wspomnieliśmy - są nie tylko mieszkańcami powiatu malborskiego. Przyjeżdżali z powiatów sztumskiego, kwidzyńskiego, elbląskiego, tczewskiego, iławskiego, z Trójmiasta, Olsztyna, a nawet z Koszalina.

Dzięki Państwa opiniom w rankingu Fundacji Rodzić Po Ludzku na dzień 1 stycznia 2023 r. jesteśmy na 1 miejscu ex aequo z dwoma warszawskimi szpitalami, w tym prywatną kliniką gwiazd – cieszy się Anna Majda-Sandomierska, położna koordynująca na oddziale ginekologiczno-położniczym. - W nowym roku obiecujemy dalej się rozwijać, stawiać na jakość, tak jak robiliśmy to do tej pory.

Malbork. Porodówka Powiatowego Centrum Zdrowia nieustannie d...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Zobacz Instahistorie Karoliny Stanisławczyk!

Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie