Piłka nożna. Błękitni Stare Pole i Powiśle Dzierzgoń podzieliły się punktami. Pomezania z kolejną wygraną

Drużyny piątoligowe 3 maja rozegrały 27 kolejkę spotkań. W Starym Polu po wyrównanym meczu Błękitni podzielili się punktami z Powiślem Dzierzgoń, remisując 1:1, i obie drużyny miały niedosyt po końcowym gwizdku. Pomezania Malbork zgodnie z planem rozgromiła na wyjeździe Stynę Godziszewo.

Na stadionie gminnym w Starym Polu we wtorkowe popołudnie zagrały dziesiąta i trzecia drużyna w tabeli. Błękitni potrzebują punktów, by oddalić się od strefy spadkowej, a Powiśle miało w planach na rundę wiosenną zapewnić sobie udział w barażach o IV ligę.

Był to typowy mecz walki. W pierwszej połowie żadnemu z zespołów nie udało się stworzyć bardzo dobrych sytuacji strzeleckich, a na pewno nie takich, po których miałyby szansę na gola.
Po przerwie pierwsi groźniej zaatakowali dzierzgonianie. W 63 minucie Patryk Lewandowski przedarł się prawym skrzydłem i spod linii końcowej wycofał piłkę do Mateusza Pietrzyka, którego – na szczęście dla gospodarzy – w okolicy 11 metra przyblokował Przemysław Kurek.

Dwie minuty później szczęście dopisało Powiślu, gdy Marlon Escobar po dośrodkowaniu Kamila Piotrowskiego uderzył z woleja w poprzeczkę. Pierwsza bramka meczu padła w 77 minucie. Błękitni wyprowadzili składną akcję środkiem boiska, Escobar podał między obrońcami do wychodzącego na pozycję Damiana Kozaka, który w sytuacji sam na sam strzelił obok bramkarza gości.

Po stracie gola Powiśle mocniej zaatakowało. Raz świetnym refleksem popisał się Karol Królikowski, broniąc uderzenie głową z kilku metrów. Ale w 83 minucie nie miał już szans, gdy po wrzutce Mateusza Pietrzyka z wolnego Paweł Zamerski z jeszcze bliższej odległości główkował do siatki.

Błękitni: Królikowski – Pinkus, Borowiecki, Grędzicki, Kurek – Escobar, Misarko (82 Szramka), Górak (88 K. Orłowski), Kozak, Piotrowski – Rękawek (90 Galeniewski).

Powiśle: Kowalski – Przybylski, Orzechowski, Zamerski, D. Orłowski (79 Krysiński) – Witkowski (46 Tramowski), Lewandowski, Kołodziej, Maciej Pietrzyk, Myścich – Kowalczyk (27 Mateusz Pietrzyk).

Pomezania Malbork, lider drugiej V ligi, grała 3 maja w Skarszewach. To tam odbywają się mecze Styny Godziszewo. Podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego rozgromili gospodarzy 7:1. Hat-tricka skompletował Tomasz Grabowski, dwie bramki zdobył Piotr Sobieraj, jedną Kacper Rapińczuk, a jedna padła po strzale samobójczym.

W czasie spotkania ze Styną malborczycy przekroczyli barierę 100 zdobytych bramek w sezonie. Było to 27 zwycięstwo odniesione przez Pomezanię, ale Pomorski ZPN już doliczył w klasyfikacji walkowery za spotkania z Orłem Subkowy, który nie przystąpił do rundy rewanżowej. Wliczając walkower, lider z Malborka ma więc 28 wygranych i 3 remisy, a zatem 78 pkt i bilans bramkowy 109-11.

W 28 kolejce w Malborku dojdzie do derbów powiatu. Pomezania podejmie Błękitnych (10 m., 34 pkt) w najbliższą sobotę (7 maja) o godz. 17.

V liga. Derby powiatu dla Pomezanii Malbork. Karol Styś też ...