Piłka nożna. Delta Miłoradz na inaugurację sezonu V ligi przegrała z Żuławami, a Błękitni Stare Pole przywieźli komplet punktów z Pinczyna

Delta Miłoradz w swoim pierwszym meczu po nagłym awansie do V ligi przegrała na własnym boisku 1:6 z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Lepiej poszło Błękitnym Stare Pole, którzy na wyjeździe poradzili sobie z Meteorem Pinczyn.

Delta Miłoradz - Żuławy Nowy Dwór Gd. 1:6 (0:3)

Miłoradzanie, którzy jeszcze kilkanaście dni temu myśleli, że rozpoczną sezon w A-klasie, ostatecznie grają w V lidze. Przypomnijmy, że klub skorzystał z propozycji Pomorskiego ZPN i zastąpił Wisłę Tczew, która wycofała się z rozgrywek. Ale A-klasa rusza dwa tygodnie później, więc okres przygotowawczy był ułożony pod tę datę.

- Chcieliśmy awansu i naszym obowiązkiem było być gotowym. Nie będziemy się tłumaczyć etapem przygotowań – mówi Maciej Kędzierski, trener Delty Miłoradz, po inauguracyjnej porażce z Żuławami Nowy Dwór Gd.

W pierwszych minutach sobotniego meczu (6 sierpnia) Delta nie przestraszyła się Żuław, ale goście jak rasowy bokser wypunktowali gospodarzy w pierwszym kwadransie po dwóch akcjach prawym skrzydłem. W 15 minucie było 0:2. Na domiar złego, w pierwszej połowie miejscowi stracili bramkarza. Waldemar Ćwiek swoją interwencją uratował zespół przed stratą gola, ale nabawił się kontuzji.

Dwie pierwsze sytuacje Żuław i dwie bramki, mecz po 15 minutach był praktycznie ustawiony. Jeszcze kontuzja bramkarza, a nie dysponowaliśmy rezerwowym bramkarzem ze względu na obowiązki służbowe – wyjaśnia Maciej Kędzierski.

Dlatego między słupkami stanął zawodnik z pola gry, Dariusz Kłodda i robił, co w jego mocy, ale w 37 minucie Żuławy podwyższyły wynik. Po przerwie trochę nadziei w serca kibiców wlał Michał Ochmiński, który w sytuacji sam na sam kopnął piłkę nad Pawłem Rutkowskim, bramkarzem gości. Potem trafiali już jednak tylko nowodworzanie – w 59, 63 i z rzutu karnego w 75 minucie.

Delta: Ćwiek (35 Piepiórka) – Stacharski, Pawłuszek, Kowalczyk (46 Zawicki), Chrzanowski – Ochmiński (82 Witek), Śliwka (60 Zelman), Kłodda, Kołodziejczyk, Lehle (70 Modrzejewski) – Wądołowski.

- Trudno na gorąco wyciągać wnioski z tego spotkania. Na pewno przeciwnik to bardzo solidny, mocny zespół, natomiast w mojej ocenie wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku, ponieważ przez większość czasu był to bardzo wyrównany mecz, rozgrywany na dużej intensywności. Aczkolwiek Żuławy wygrały zasłużenie. Gdyby szukać pozytywów, jestem zadowolony, że nasi zawodnicy wytrzymali ten mecz motorycznie, a to na pewno zaprocentuje w dalszej części sezonu - uważa Maciej Kędzierski.

W ostatnich dniach do Delty dołączyło kilku nowych piłkarzy. Teraz najważniejsze jest jak najszybsze zgranie drużyny.

- Uważam, że ci, którzy do nas dołączyli, będą wzmocnieniem. Mam nadzieję, że wkomponują się szybko w zespół i już na następny mecz pojedziemy po trzy punkty. Oczywiście, celem beniaminka zawsze jest utrzymanie, natomiast my chcielibyśmy zająć spokojne miejsce w środku tabeli - dodaje Maciej Kędzierski.

Delta zagra 13 sierpnia na wyjeździe z KS Skorzewo.

Meteor Pinczyn - Błękitni Stare Pole 0:1 (0:0)

Swój drugi z rzędu sezon w V lidze dobrze rozpoczęli Błękitni Stare Pole. Podopieczni trenera Macieja Rogowskiego w sobotę wygrali na wyjeździe 1:0 z Meteorem Pinczyn po bramce Mariusza Borowieckiego w 68 minucie.

Błękitni grali w składzie: Stoianov - Pinkus, Borowiecki, Konieczka, Królikowski (78 Lewandowski) - Górak, Misarko (67 Grędzicki), Krasnoselskiy, Kozak (74 Krupa), Dunaj (54 Łojeczko) – Oleś.

Drużyna ze Starego Pola wykonała więc pierwszy krok do realizacji założeń, któe sobie i piłkarzom postawił trener.

- Celem naszej drużyny jest zajęcie miejsca w górnej tabeli, prezentując przy tym ofensywny i piękny dla oka futbol, który będzie cieszył naszych wiernych i coraz liczniej odwiedzających nasz stadion kibiców – czytamy na profilu klubu na Facebooku.

Najbliższa okazja do obejrzenia Błękitnych w akcji nadarzy się 13 sierpnia. W drugiej kolejce podejmą w Starym Polu o godz. 17 Pogoń Prabuty. Beniaminek na inaugurację przegrał na swoim boisku 0:3 ze Styną Godziszewo.

Piłka nożna. Grom, Pomezania, Błękitni i Delta w sezonie 202...